İngiltere Turist Vizesi Ankara Başvuru Merkezleri Neresidir?

Okunma sayısı: 496
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’ye turistik amaçlar ile ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken, 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilebilen Ziyaretçi Vizesi alt dallarından biridir. Genellikle çok girişli olarak verilir. Başvuru sahibinin 1 yıl içerisinde İngiltere’de 6 aydan fazla kalmasının uygun görülmemektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvurularının yapılabildiği 7 şehir bulunmaktadır. İngiltere Vizesi başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya ve Gaziantep’te bulunmakla birlikte başvuru sahibin bu şehirlerde bulunmasa da başvurusu firmamız tarafından yapılabilmekte ve başvuru süreci sorunsuz takip edilebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahibin öncelikle pasaportu bulunmalıdır. Vize başvurusu yapabilmek için önemli olan pasaportu bulunmayan kişiler, ilçe nüfus müdürlüklerine giderek başvuru yapabilirler.

Pasaport alındıktan, başvurulmak istenen vize türüne uygun vize başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahiplerinin, vize işlemlerini başlatabilmek için Turist Vizesi harcının güncel ücretini uzmanlarımızdan öğrenerek yatırması gereklidir.  Daha sonra uzmanlarımız tarafından verilen Turist Vizesi için gerekli belgeler listesi eksiksiz tamamlanmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir.

Başvuru formu ile başvuru sahibinin evrakları arasında vize memuru bir tutarsızlık ve şüpheli durum gördüğü anda vize reddi verebilmekte, evrakların gerçeğe uygun olmaması veya eksik olması durumunda başvuru sahibinin gelecekte yapacağı vize başvurularında olumsuz etki bırakabilmektedir.

Danışmanlarımız tarafından başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde Ankara’dan başvuru yapan veya Ankara’ya yakın oturan kişiler başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerini İngiltere Turist vizesi Ankara başvuru merkezi’ne elden teslim etmelidir.

İngiltere Turist Vizesi Ankara başvuru merkezi ile İngiltere Vizesi ve İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler İngiltere Vizesi aracılığı ile uzmanlarımızı arayabilirler.