İngiltere Turist Vizesi Almak Zor mu?

Okunma sayısı: 548
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’ye başvuru sahibinin talep ettiği süreler içerisinde ziyaret amaçlı alınabilen İngiltere vizesi türlerinden biridir. Diğer tüm İngiltere Vizesi çeşitlerinde olduğu gibi kendine özgü başvuru şartları, süreci ve zorlukları vardır.

İngiltere Turist Vizesi almak zor mu? sorusunun cevabını verilebilmesi için başvuru sahibinin yaşam standartları, başvuru sürecinde atılması gereken olan adımlar/prosedürler ve eğer vize reddi alındıysa bunun devamında neler yapılabileceğine göre değişiklik göstermektedir. Bu konuların hepsi birbirine bağlıdır ve detaylı bilgi için uzman danışmanlardan destek alınması önerilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvurusunda, başvurmak isteyen kişinin zorluklarla karşılaşmaması için yaşam standartlarının vize başvuru şartlarını sağlaması gereklidir. Buna bir örnek olarak başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, varsa tapu bilgileri vb. gibi evrakların başvuru dosyasında bulunması, başvuru sürecinde vize memurunun onay verebilmesi açısından elzemdir.

Kişinin sadece seyahatini hangi mali kaynaklar ile sürdüreceğini kanıtlayan belgelerin değil kendisi hakkında diğer birçok bilgi ve belgenin başvuru dosyasında bulunmaması veya eksik bilgi içermesi vize reddi alınmasına ve başvuru sürecinin uzayarak vize alımını zorlaştırmasına neden olmaktadır. İngiltere Turist Vizesi diğer gerekli evrakları öğrenebilmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi alabilmenin bir diğer zorluğu başvuru sürecindeki prosedürlerin tam anlamıyla yerine getirilmemesinden kaynaklanmaktadır. İngiltere Vizesi başvurularında izlenmesi gereken belirli prosedürler vardır.

Bunlardan ilki kişinin pasaport sahibi olması, vize harcını yatırması, vize başvuru formunu eksiksiz doldurmasıdır. Ancak kişi vize başvuru formunda verdiği beyanlarda tutarsızlık olması, kendi alması gereken vize türüne uygun doldurmaması nedeniyle vize süreci uzamakta ve genellikle bunu sonucu vize reddi olmaktadır.

Örneğin, İngiltere’ye belirli bir süre için turistik amaçlı bir ziyaret gerçekleştirecek olan kişinin otel rezervasyonunun gidiş dönüş tarihinden uzun olmaması, uçak bileti varsa dönüş bileti tarihinin vize bitimine denk gelmemesi kişinin başvuru reddi almasına sebep olabilmektedir.

Kişinin bu başvuruları yalan beyan içermesi, almak istediği vize türünün süresinin uygun olması gerekir. Böyle durumda kişi, gerçeğe uygun beyanda bulunmama sebebiyle ve prosedürler içerisinde vize formunu almak istediği vize türünün süresine uygun seçmediği gerekçesiyle vize reddi alabilmektedir.

Bu vize türünün çeşitli kategorileri ve her birinin kendi içinde başvuru şartları bulunmaktadır. Bazı İngiltere Turist Vizesi türleriyle 30 güne kadar İngilteer'de eğitim alabilirsiniz. İngiltere'de eğitim ücretleri, süreleri, konaklama olanakları vb. hususlar için TIKLAYINIZ!

İngiltere Turist Vizesi başvurularınızda vize reddi aldıysanız uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, olumsuz sonucunuzu olumluya çevirebilmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

Firmamız vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu ve İngiltere vizesi başvuruları konusunda 2006 yılından beri hizmet vermekte olan müşavirlik ve danışmanlık şirketidir. Tüm sorularınız için İngiltere Vizesi tıklayınız.