İngiltere Turist Vizesi Almak için Neler Yapılması Gereklidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:09:53

İngiltere Turist Vizesi almak için gerekli olan belirli prosedürler vardır. Bu prosedürlere uyulduğu sürece vize almama ihtimali en az olacaktır.

İngiltere Turist Vizesi alabilmek için İngiltere makamlarının koyduğu belirli kurallara uyarak başvuru yapılmalıdır. Turist vizesi başvurusu kabul edilirken birçok nokta dikkatle incelenmektedir. Bunlara iki adet örnek vermek gerekirse; birincisi başvuru evraklarınızın eksiksiz olması ve yalan beyan bulunan belge ve bilgi içermesidir. Yalan beyan olmasa bile belirli bilgileri sakladığınızda vize reddi alabilir, bunu kasıtlı yaptığınızdan şüphelenilmesi veya ortaya çıkması sonucunda vize başvuru yasağı alabilirsiniz. İkinci örnek ise başvuru prosedürlerine uygun başvuru yapıp yapmadığınızdır. Üstelik İngiltere Turist Vizesi prosedürleri uygulanmadığı takdirde vize başvurusu yapılamamaktadır. Vize prosedürleri için TIKLAYINIZ!

Öncelikle kişinin pasaport sahibi olması ve istediği vizenin türüne ve seyahatinin süresine göre vize harcı yatırması gereklidir. Başvurulan vize türünün gerektirdiği vize başvuru formu doldurulduktan sonra uzmanlarımızca verilecek olan, kişinin başvuru yaptığı vizeye uygun ve kişinin yaşam şartlarını doğru şekilde ifade eden gerekli belgeler listesi içinde yazan evraklar temin edilmeli ve başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Bu gerekli belgelerden bazıları şunlar olabilir;

  • kişinin adı, soyadı,
  • ev ve iş adresi, 
  • bakmakla yükümlü olduğu çocuklar vb. kişilerin bilgileri,
  • maaş bordrosu,
  • banka hesap bilgileri,
  • varsa tapu senetleri vb. gibi varlıklarının bilgileri. 

Uzmanlarımızca alınacak olan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunup biyometrik bilgiler ile başvuru dosyası teslim edilir. Başvuru sonucu olumlu olduğu takdirde uzmanlarımızca başvuru sahiplerine bildirilir. İngiltere’deki seyahati boyunca bilmesi gereken hak ve yükümlülükleri öğrenmesi kişinin seyahatinin sorunsuz geçmesini sağlar. Başvuru sonucu olumsuz olduysa uzmanlarımız bunun nedenlerini detaylı şekilde araştırıp, gerekli ek ek evrakları talep ederek yeniden değerlendirme başvurusu yapılır. Bu başvuru sonucunu da danışmanlarımız başından sonuna kadar takip edilmektedir.

Başvuru sahiplerinin herhangi bir profesyonel yardım almaması nedeniyle vize başvurularında olumsuz sonuçla karşılaşmaktadır. Aynı zamanda konunun uzmanı olmayan kişilerin yönlendirmesi sonucu başvuru dosyasını hazırlarken yanlışlara düşebilmekte, vize reddinin yanı sıra vize başvuru yasağı alınabilmektedir.

İngiltere'ye turist olarak gidecek olan bireylerin başvuru sonucu olumlu olursa belirli hakları olmakla birlikte çeşitli sınırlamaları da bulunacaktır. Örneğin, İngiltere'ye turist vizesi ile giden bireylerin çalışma izni olmayacaktır. Ancak bazı İngiltere Turist Vizesi türleriyle 30 güne kadar eğitim alma hakkı bulunacaktır. İngiltere'de eğitim üzerine detaylar için tıklayınız. 

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları komplike yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası başvuru sahiplerine olumlu sonuçla dönüş yapacaktır. Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi başvuruları ve vize reddine itiraz kapsamlı başvurular konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet vermektedir. İngiltere vizesiyle ilgili her türlü sorularınıza çözüm bulmak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi Almak için Neler Yapılması Gereklidir?" sayfası 322 defa okundu