İngiltere Turist Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 17:07:31

İngiltere Turist Vizesi alabilmek için kişilerin kendileri hakkında detaylı bilgi içeren kişisel evraklar ve finansal kaynakları kanıtlayan belgeleri başvuru dosyasına koyması gereklidir. Bu belgelerin listesi kişiden kişiye değişmekle birlikte uzmanlarımızca danışmanlık almak isteyen kişilere verilebilmektedir.

İngiltere Turist vizesi başvuru sahibine 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle İngiltere’ye ziyaret amaçlı verilebilen çok girişli bir vize türüdür. Bu vize türünün alınabilmesi için başvuruları inceleyen vize memurunun kişi hakkında bazı bilgileri edinmesi gerekir. Bu bilgileri de kişinin başvuru dosyasına koyduğu, kendisiyle ilgili birçok bilgi içeren evraklardan edinmektedir.

Bu bilgileri, başvuru sahibinin dosyasında bulunan kişisel, finansal vb. bilgilerle elde edebilmektedir. Başvuru sahibinin, gerekli belgeleri toparlamadan önce vize başvurusu yapabilmek için vize başvuru prosedürlerini adım adım uygulaması gereklidir. Bu prosedürlerin en başında pasaport sahibi olmak ve başvurmak istenilen vize türü doğru belirlemek gelmektedir.

Başvuru sahipleri, bu vize türünün güncel harç bilgisini uzmanlarımızdan öğrenerek yatırdıktan sonra yine uzmanlarımız tarafından liste olarak verilecek olan gerekli evrakları toplamaya başlamalıdır. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist vizesi başvuru evrakları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu evraklardan bazıları şöyle örneklendirilebilir. Başvuru belgeleri içerisinde kişisel bilgileri içeren evraklar yer almalıdır. Kişinin adı, soyadı, yaşadığı ev adresi, iş adresi, bakmakla yükümlü olduklarının kişisel bilgileri, vb. gibi bilgileri içeren evraklar verilebilir. Kişinin finansal bilgileri de seyahati için önem arz etmektedir. Başvuru sahibinin maaş bordrosu, vara tapu belgeleri, banka vadeli/vadesiz hesap kayıtları vb. gibi evrakları, kişinin seyahatinde mali zorluklara düşmeyeceğinin kanıtları olacaktır. Vize memurunun bu kanıtları görebilmesi vize reddi alınmaması için oldukça önemlidir. Bu gerekli evraklardan herhangi birinin eksik olması durumunda vize memuru vize reddi hatta seyahat niyetinizi şüpheli gördüğü takdirde vize başvuru yasağı bile verebilmektedir. Böyle bir durumla karşılamamak için İngiltere vizesi ve başvuru süreci, başvuru için gerekli belgeler konusunda uzman olan kişilerden destek alınması elzemdir.

İngiltere Turist Vizesi diğer İngiltere vizesi türleri gibi kendi içinde çeşitli kategorilere ayırlmaktadır. Bu vizenin bazı alt dallarına başvuruda bulunan bireylerin başvurularının olumlu olması halinde çeşitli hak ve yükümlülüklere sahip olacaklardır. Örneğin, bazı vize türleriyle İngiltere'de 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. İngiltere'de eğitim için TIKLAYINIZ!

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması ve vize reddine itiraz başvuruları konusunda 2006 yılından beri profesyonel danışmanlık vermektedir. Vize reddinize yeniden değerlendirme başvurusu yapmak ve İngiltere vize türleri, vize türleri için gerekli evrakları ve diğer tüm konularda bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı tıklayınız.

"İngiltere Turist Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?" sayfası 318 defa okundu