İngiltere Turist Vizesi Alanlar Bundan Sonra Ne Yapmalıdır?

Okunma sayısı: 494
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist vizesi başvuru sahibine 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık süreyle İngiltere’ye ziyaret amaçlı verilebilen çok girişli bir vize türüdür.

Bu vize başvuruları sonucunda olumlu sonuç almış kişilerin kafasını en çok kurcalayan soru ‘Şimdi ne yapacağım?’ olmaktadır. Elbette bir vize başvurusunda kabul alınmış olması o ülkeye gidildiğinde her şeyin yapılabileceği anlamına gelmez. İngiltere’ye gidildiğinde de uyulması gereken prosedürler, İngiltere sınırları içerisinde kişinin hak ve yükümlülükleri vardır.

İngiltere Turist Vizesi alındıktan ve İngiltere’ye gidildiğinde yapılması gerekenlerden ilki İniş Kartı (Landing Kart) doldurmaktır. İniş Kartı, Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarının İngiltere’ye giriş yaparken sunmaları gereken İngilizce düzenlenmiş bir karttır. Bu kartın İngiltere’ye iniş yapıldığı zaman görevlilere gösterilmesi zorunludur.

Bu kartın içeriğinde kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, mesleği, milliyeti vb. gibi kişisel bilgiler yer almaktadır. Bu soruların cevapları her ne kadar basit görünse de eğer içeriğinde kişinin seyahat amacını yansıtmayan ifadelere yer verilirse sınır kapısında kişinin İngiltere’ye girişi engellenebilecektir. Bu konuda bir uzmana danışılması faydalı olacaktır.

İngiltere Turist vizesiyle İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli giriş yapan kişilerin Polis Kaydı veya Biyometrik İkamet İzni (Biometric Residence Permit) almasına gerek yoktur. Ancak biyometrik ikamet izni alanların İngiltere’ye vardıktan sonra 7 gün içerisinde polis kaydınız yaptırması zorunludur. Polis kaydını kimlerin yaptırması gerektiği ve Biyometrik İkamet İzninin nasıl alındığı konusunda detaylı bilgi için İngiltere’ye gittikten sonra uyulacak prosedürler tıklayınız.

İngiltere Turist Vizesi'nin çeşitli türleri bulunmaktadır. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi gibi örneklerini verebiliriz. Bu vize türüyle İngiltere'de çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Ancak Turist vizesi türlerinden bazılarıyla İngiltere'de 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. İngiltere'de eğitim için TIKLAYINIZ!

Uzman danışmanlarımız İngiltere vizesi konusunda 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Firmamız Ankara, İstanbul ve Londra ofislerimizi ziyaret ederek İngiltere Turist Vizesi alındıktan sonraki prosedürleri öğrenebilirsiniz. Bunların neler olduğunu ve nasıl adımlar atmanız gerektiğini öğrenmek için İngiltere Vizesi tıklayınız.