İngiltere Turist Vizesi 6 Aylık Alınabilir Mi?

Okunma sayısı: 543
Güncellenme Tarihi:

İngiltere’ye 6 ay ve daha kısa süreli seyahat edecek kişilerin alması gereken vize türü 6 aylık İngiltere Genel Ziyaretçi / Turist Vizesidir. Bu vize kapsamında sadece İngiltere değil İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda da ziyaret edilebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen pasaport sahibi kişi, talep ettiği süreye uygun vize harcını yatırdıktan sonra istediği vizeyi alabilmek için başvuru işlemlerine başlayabilmektedir.

6 aylık İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemlerinin en önemli kısmı vize başvuru formunun gerçeğe uygun bilgiler ile doldurulması ve gerekli evrakların eksiksiz toparlanıp başvuru dosyasına koyulmasıdır.

Başvuru sahibi İngiltere Turist Vizesi başvuru formu doldurulurken dikkat edilecek hususlardan en önemlisi kişi, hakkındaki bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmasıdır. Eğer başvuru formunda kişi hakkında doğru olmayan bilgilere ulaşılırsa vize reddi alınması kaçınılmaz olacaktır. Gerekli evraklar içerisinde de eksik bilgi ve belge bulunması kişiyi zor durumda bırakacaktır.

Vize sonucunun belirlenme süresi uzayabilir, bunun sonucunda vize reddi alınabilir ve hatta vize başvuru yasağı alınabilmektedir. İngiltere vizesi başvuru reddi aldıysanız itiraz edebilmek için TIKLAYINIZ! Gerekli belgeler eksiksiz tamamlanıp başvuru dosyası hazırlandıktan sonra, uzmanlarımızca alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde olunup biyometrik bilgiler ve başvuru dosyası verilmelidir.

Başvuru süreci uzmanlarımızca baştan sona takip edilip başvuru sonucu olumsuz olduğu takdirde bunun nedenleri araştırılmaktadır. Bunun sonucunda danışmanlarımız ek evrak talep edebilir. Savunma hazırlanarak yeniden başvuru yapılır ve gerekli ise vize memuru başvuru sahibini mülakata davet ederek birtakım sorular sorabilir. 

BU vize türüyle İngiltere'de bazı haklarınız olabileceği gibi bazı kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin; İngiltere'de çalışma hakkınız bulunmayacak olup 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. İngiltere'de eğitim konusunda uzmanlaşmış danışmanlardan bilgi almak için tıklayınız.

Firmamız başvuru reddine itiraz kapsamlı başvuru yasağı ve İngiltere Vizesi başvuruları konusunda 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir. Detaylı bilgi alabilmek ve her türlü sorularınız için İngiltere Vizesi tıklayınız.