İngiltere Turist Vize Ücreti Ne Kadardır?

Okunma sayısı: 543
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibinin talebine göre 6 aylık, 1-2-5 yıllık veya 10 yıllık süreyle İngiltere’ye giriş çıkışlarda kullanılacak olan genellikle çok girişli olarak verilen bir vize türüdür. Turistik amaçlı bir geziye katılmak, sanatsal bir sergiye gitmek vb. amaçlarla kullanılabilmektedir.

Bu vize türü başvuruları, gerekli evrakları, başvuru takibi gibi süreçler zor ve karmaşık bir yapıdadır. İngiltere Turist Vizesi başvurularınızda kabul alma şansını artırabilmek için bu karmaşık yapı konusunda uzman danışmanlardan yardım alabilirsiniz. İngiltere Turist Vizesi almak isteyenler firmamızla irtibata geçerek başvuru işlemlerinizi başlatabilir.

İngiltere Turist Vizesi ücretleri, tüm İngiltere Vize türlerinde olduğu gibi her yıl İngiltere’de mali yılın bitiminde belirli oranlarda yeniden düzenlenmektedir. Vize başvuru ücretlerinde, dolar kurundaki iniş ve çıkışlar baz alınarak değişiklik yapılmaktadır.

İngiltere Turist vizesi ücretleri, İngiltere’de her yıl 5 Nisan mali yılın bitimini takiben değişiklik göstermektedir. Yani 2022 yılı için belirlenmiş olan ücretler 2023 yılında artabilir veya azalabilir. Bu değişim İngiltere makamlarınca sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen, dolar kuru üzerinden değişim yapılmaktadır.

Başvuru merkezi tarafından dolar kuruna göre alınmaktadır ancak başvuru sahibi tarafından Türk lirası olarak ödeme yapılmaktadır. Çeşitli internet sitelerinde yazan ücret listeleri güncelliğini yitirdiği için İngiltere Turist vize ücretleri hakkında güncel bilgi için danışmanlarımızla ile irtibatta olunması gerekmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan bu vize türüyle İngiltere’ye giden bireylerin lisans, yüksek lisans, dil okulu gibi çeşitli eğitimlere katılma hakkı bulunmaktadır. Eğitim ücretleri, süreleri, konaklama imkanları gibi hususlarda bilgi almak için İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireylerin İngiltere'de eğitim alma hakkı doğacaktır. Ancak çalışma hakkı bu vize türüyle verilmemektedir. İngiltere’de 30 güne kadar (bir seferde 30 gün veya kısa süreli çeşitli eğitimlerin toplam süresi de en fazla 30 gün şartıyla) eğitim alabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından günümüze İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi konusunda deneyimli uzmanlarımızdan destek alabilmek için İngiltere Vizesi ile iletişime geçebilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerinden birini ziyaret edebilirsiniz.