İngiltere Turist Vize Ret Alırsam Ne Yapacağım?

Okunma sayısı: 504
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Ret Alma Nedenleri

  • Vize başvuru formunun yanlış bilgiler ile doldurulmuş olması,
  • Vize için gerekli evrak listesinde eksik veya yanlış bilgilerin bulunuyor olması,
  • Kişinin finansal durumun turist olarak yurtdışına çıkmak için yeterli olmaması,
  • Bireyin sicil kaydının belirli suçlar ile kirlenmiş olması,
  • Vize başvurusunda samimi olunmaması (örneğin; İngiltere’yi terk etme niyetinde ciddi olmaması),
  • Kişinin daha önceki vize başvuru geçmişinde veya göçmenlik geçmişinde problemlerin bulunması (İngiltere’ye yasal olmayan yollarla girilmiş olması)

gibi birtakım örneklerle açıklanabilir. İngiltere Turist Vizesi başvurularında diğer ret alma nedenlerini öğrenmek için İngiltere vizesi danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında ret alınması bir daha vize alınamayacağı anlamına gelmez. Bu vize türünün başvurularında vize reddi alma nedenleri ortadan kaldırıldığında vize sonucu olumlu olabilmektedir. Bunlara örnek olarak kişinin eksik evrak nedeniyle ret almasıdır.

Firmamızın danışmanları konsolosluktan gelen vize reddi mektubunun içeriğini detaylı şekilde inceleyerek vize reddine neden olan eksik evrakların tekrar temini için başvuru sahibinden evrak talep ederek vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapmaktadır. Başvuru süreci danışmanlarımız tarafından baştan sona takip edilerek vize reddi sonucu büyük oranda olumluya çevrilmektedir. 

Diğer tüm İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Turist Vizesi başvurularında ret alma ihtimalini en aza indirmek için daha başvuru sürecinin başındayken profesyonel danışmanlardan destek alınması çok önemlidir.

İngiltere Vizesi alımlarında profesyonel destek alımı hem maddi kayıpları en aza indirir hem başvuru sahibinin sürecin uzaması nedeniyle manevi olarak yıpranmasını engeller hem de sürecin olabildiğince kısa olmasını sağlar.

İngiltere Turist Vizesi sahibi olan bireyler İngiltere’de 30 günü aşmamak kaydıyla eğitim alma hakkına sahip olacaktır. Ancak İngiltere’de uzun süreli dil okulu, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak istiyorsanız İngiltere yurt dışı eğitim sayfasına tıkayınız. 

Firmamız 2006 yılından beri vize reddi sonuçlarınızı olumluya çevirebilmiştir. Vize Retlerine İtiraz başvuruları, Ankara Antlaşması ve İngiltere Vizesi başvuruları konusunda uzman danışmanlık vermekte olan bir şirkettir.

Her türlü sorularınız ve danışmanlık talepleriniz için İngiltere Vizesi ile irtibata geçebilir veya Ankara, İstanbul Londra ofislerimizden biriniz ziyaret edebilirsiniz.