İngiltere Turist Vize Formu Nasıl Edinirim?

Okunma sayısı: 116
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi alarak 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık İngiltere’de turistik gezi amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere Turist Vizesi alabilmek için belirli adımların atılması gereklidir.

Bu adımların en başında kişinin pasaport sahibi olması gerekiyor. Pasaport sahibi olmayanların yaşadıkları ilin ilçe nüfus müdürlüğüne giderek pasaport başvurusu yapması gerekir.

Daha sonra başvurmak istediği vize türünün güncel harç bilgilerini uzmanlarımızdan alarak vize harcını yatırmalıdır. Vize harcı yatırmayan ve pasaport sahibi olmayan kişilerin İngiltere vize başvurusu yapması olanaksızdır. Güncel vize harçları hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu dolduracak olan başvuru sahibi seçmek istediği vize türünün turist vizesi olup olmadığına dikkat etmelidir. Vize türü ile vize başvuru forumunun aynı olmadığı zaman vize memuru yüksek ihtimalle vize reddi verebilmektedir.

İngiltere vizesi türünüzün doğru seçilmemesi, zaman harcayıp uğraşarak yaptığınız başvuru sürecin uzatmakta, vize reddi alınmasına neden olmaktadır. Vize reddi almamak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel, finansal vb. gibi bütün bilgilerinin yazıldığı formdur. Bu form doldurulurken gerçeğe uygun bilgiler yazıldığına ve eksiksiz doldurulduğuna emin olunmalıdır.

 Bu forma yazılacak bilgilere örnek olarak kişinin adı, soyadı, ev ve iş adresi gibi kişisel bilgileri, varsa banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, tapu belgeleri vb. gibi finansal bilgileri verilebilir. 

İngiltere Turist vizesi alabilmek için kişinin seyahatini finanse edeceği kaynakları İngiltere Turist Vizesi formuna doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılması oldukça önemlidir. Örneğin, asgari ücretle çalışan birinin veya belirli bir birikimi olmayan kişilerin İngiltere’ye turist olarak gelmek istemeleri mantıklı ve akla yatkın olmayacaktır. Çünkü seyahat sırasında ve sonrasında kişinin mali zorluklara düşmesi istenmemektedir.

Vize memuru bu kişinin belgelerini incelediği zaman büyük ihtimalle vize reddi vermeyi seçecektir. Vize reddi aldıysanız olumsuz sonucunuzu olumluya çevirebilmek için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları için TIKLAYINIZ!

İngiltere Turist Vizesi sahibi olan bireyler 30 güne kadar eğitim alma hakkına sahip olacaklardır; fakat İngiltere’de uzun süreli dil okulu, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak istiyenler İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarından bu konunun detaylarıyla ilgili her türlü bilgiyi elde edebilecektir.  

Firmamız 2006 yılından günümüze kadar birçok vize reddi sonucunu olumluya çevirebilmiştir. Ankara Antlaşması, İngiltere Vizesi Başvuru Reddine İtiraz başvuruları ve İngiltere Vizesi başvurularında uzman danışmanlık vermekte olan bir şirkettir. Her türlü soru ve danışmanlık talepleriniz için İngiltere Vizesi ile irtibata geçebilirsiniz.