İngiltere Turist Vize Evrakları listesini Nereden Alırım?

Okunma sayısı: 189
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen kişinin seyahat amacının vize türüne uygun olması gereklidir. Her vizenin kendine özgü şartları bulunmaktadır. Bu şartlar seyahatin amacına ve vize türünün başvuru sahibine koyduğu sınırlara uygun olmalıdır.

İngiltere Turist Vizesi şartları, diğer İngiltere vizesi şartları gibi öncelikle pasaport sahibi olmak ve vize harcını yatırmaktır. Pasaport sahibi olmayanlar ve vize başvuru harcını yatırmayanlar vize başvurusu yapamamaktadır. Daha sonra uzmanlarımızca başvuru sahibine verilecek olan İngiltere Turist Vizesi gerekli evraklar listesini kişi, başvuru dosyası için hazırlamaya başlamalıdır.

Bu belgelere birkaç örnek verirsek öncelikle başvuru sahibinin kişisel bilgilerine (adı, soyadı, yaşadığı yer vb.) yer verilmelidir. Bu bilgiler kişinin kim olduğunu ve İngiltere’de kalıcı olarak kalma amacı gütmediğini en iyi ifade eden evraklardan birkaçıdır.

Başvuru dosyasına koyulması gerek evraklar, kişinin finansal bilgilerini (maaş bordrosu, hesap bilgileri vb.) içeren evraklardır.  Kişinin varsa sponsor bilgileri (kim olduğu, nerede yaşadığı ve hangi mali kaynaklara sahip olduğu vb.) gibi evraklar verilebilir.

Görüldüğü üzere kişinin durumuna göre başvuru için gerekli belgeler listesi değişmektedir. Bu gerekli belgelerin tamamının neler olduğunu ve nasıl edinileceğini öğrenmek uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Başvuru süreci, gerekli belgelerin toparlanması ile bitmemekte, uzman danışmanlarımız başından sonuna kadar sürecin profesyonel yürütülmesi için destek olmaktadır. Gerekli belgeler toparlandıktan, tercümesi gerekenlerin tercümeleri yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulduktan sonra, öncelikli veya hızlandırılmış servislere ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlanmalıdır.

Başvuru sahibi dosyası ile birlikte randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak biyometrik bilgilerini vermelidir. Daha sonra başvuru dosyası İngiltere Konsolosluğuna iletilecek ve başvuru sonucu, öncelikli veya hızlandırılmış servisler kullanılmadıysa, 15 iş günü içerisinde çıkacaktır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik göstererek uzayabilmektedir.

İngiltere’ye bu vize türüyle aile üyelerini ziyareti, iş ziyareti, akademik ziyaret vb. amaçlarla giden bireyler en fazla 30 güne kadar eğitim alabilecektir. Bu 30 günlük eğitim bir seferde alınabileceği gibi kısa süreli eğitimlerin toplamı olarak da düşünülebilir.

İngiltere’de eğitim alacak olan bireyler eğitim programlarının süreleri ve ücretleri, konaklama bilgileri gibi İngiltere’ye gitmeden önce ve gittikten sonra ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiyi İngiltere yurtdışı eğitim uzmanlarından edinebilecektir. 

Başvuru sahipleri, gerekli evrakların neler olduğu konusunda eksik bilgiye sahip kişilerce yönlendirilmesi nedeniyle vize reddi alabilmektedir. Vize reddi almayı engellemek ve vize başvurusunda zaman kaybı ve maddi kayıplar yaşamamak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Vizesiyle ilgili her türlü sorularınız ve danışmanlık talebiniz için İngiltere Vizesi tıklayınız.