İngiltere Turist Vize Belgeleri için Nereye Başvurmalıyım?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 15:54:47

İngiltere Turist Vizesi gerekli evrakların listesi her başvuru sahibinin kendi kişisel durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu belgelerin neler olabileceğini öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist vizesi başvuru sahibinin isteğine göre 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilebilir. Diğer İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi bu vize türünün de kendine özgü tamamlanması gereken aşamaları vardır.

Başvuru sahibi pasaport alıp, vize harcını yatırıp, vize başvuru formunu doldurduktan sonra kendi şartlarına uygun gerekli belgeler listesini firmamız uzmanlarından temin edebilmektedir. Kişinin kendi şartlarına uygun evrak listesi demek, kişisel ve finansal bilgilerin kişiye göre farklılık göstermesinden kaynaklı değişen liste demektir. Örneğin bir kişinin banka hesabında belirli bir miktar parası varsa bunun vize memurunun bilgisi dahilinde olması vizenin sonucunu olumlu etkilemektedir. Başka bir örnek olarak kişi, kendi imkanlarıyla değil de bir akrabasının yardımıyla veya bir sponsor aracılığıyla bu seyahatini gerçekleştirecekse İngiltere Konsolosluğu'nda çalışan vize memurunun bunu evraklarınız içerisinde görmesi, seyahat niyetinizde dürüstlüğünüzü görmesi açısından önemlidir.

Başvuru evrakları; 

  • başvuru formu,
  • maaş bordrosu,
  • banka hesap bilgileri, 
  • sponsorluk bilgileri, 
  • dilekçe, 
  • davet mektubu, 
  • konaklama bilgileri,
  • ulaşım bilgileri vb. olarak örneklendirilebilir. 

İngiltere Turist Vizesi gerekli evrakları, örneklendiği şekilde kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.Diğer başvuru evraklarının neler olduğu uzmanlarımızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. 

İngiltere Turist Vizesi belgeleri toplanması, başvuru dosyasına koyulması ile başvuru süreci sona ermemektedir. Başvuru sahibi, başvuru merkezinden alınan randevu gün ve saatinde orada hazır bulunup, eksiksiz ve doğru bilgiler ile derlediği dosyasıyla birlikte biyometrik bilgilerini ve fotoğrafını vermelidir. Bu işlemden sonra uzmanlarımızca baştan sona takip edilen vize süreciniz olumsuz sonuçlanırsa vize reddine itiraz başvurusu yapılabilmekte, uzmanlarımızca talep edilen ek belgelerle yeni bir eksiksiz başvuru dosyası hazırlanıp olumsuz sonucunuz olumluya çevrilebilmektedir.

İngiltere’ye bu vize türüyle aile üyelerini ziyaret, iş ziyareti, akademik ziyaret gibi amaçlarla giden bireyler en fazla 30 güne kadar eğitim alabilecektir. Bu 30 günlük eğitim bir seferde alınabileceği gibi kısa süreli eğitimlerin toplamı olarak da düşünülebilir. İngiltere’de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler hangi programın kendisine uygun olduğuna, program süreleri ve ücretlerine, İngiltere’ye gitmeden önce ve gittikten sonra ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiye İngiltere yurtdışı eğitim uzmanları irtibat numaralarından ulaşabilirler. 

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak uzmanlarımızla iletişime geçebilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vize Belgeleri için Nereye Başvurmalıyım?" sayfası 294 defa okundu