İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için Başvuru Koşulları Nelerdir?

Okunma sayısı: 901
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin sağlaması gereken temel şartlar vardır. Bu şartları başvuru dosyasına ekleyeceğiniz bir takın belgeler ve evraklarla kanıtlayabilirsiniz. Bunlar;

  • Akredite olmuş bir eğitim kuurumundan alınan kabul belgesi,
  • İngiltere'de kalmayacağını ve kendi ülkesine döneceğine dair kanıtlar,
  • İngiltere'de konaklama bilgileri,
  • İngiltere'ye uçak biletleri,
  • Sponsor olacak kişi veya kurum varsa bunlar hakkında bilgiler,
  • Sponsorluk yazısı,
  • Başvuru formu vb.

olarak örneklendirilebilir. Bu belgeler kişinin yaşam standartlarına ve hangi eğitim programına katıldığına, eğitim süresine vb. birçok hususa göre değişmektedir.

Uzmanlarımızla başvuru işlemlerine başlamanız halinde öncelikle vize türü belirlenir. Vize türü belirlendikten sonra danışmanlarımız tarafından size sağlanacak olan gerekli evraklar listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılmalıdır.

Vize türüne uygun başvuru formları İngilizce doldurulup, varsa ilgili ödemeler tamamlanır ve eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlanır.

Danışmanlarınızın başvuru merkezlerinden alacağı randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızı görevlilere teslim etmeniz halinde, biyometrik bilgilerinizle birlikte başvuru dosyanız incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilecektir.

Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izleri ve yüz fotoğraflarından oluşmaktadır. Bunlar teslim edildikten sonra başvuru sahibi vize prosedürlerine uygun bir başvuru yapmış olur. Başvuru sonucu Öncelikli Servis kullanılmıyorsa ortalama 15 iş günü içerisinde belli olabilmektedir.

İngiltere'de bu vize türüyle hangi eğitim programlarına katılabileceğine, eğitim sürelerine, konaklama bilgileri ve ücretlerine ulaşabilmek için BURAYA tıklayınız.

6 aydan daha az süreli bir dil eğitim programına katılmak ve kısa süreli bir eğitim almak niyetinde iseniz bu durumda İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu süre zarfı için dilediğiniz kadar İngiltere'ye giriş çıkış yapabilme imkanınız bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılabilmek üzere başvurulabilen bu vize türüyle İngiltere'de çalışma hakkınız bulunmamaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahipleri İngiltere'deki ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanamaz, herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşması ihtimaline karşılık kişisel sağlık sigortası yaptırması gereklidir.

Bu vize ziyaret kapsamlı olması sebebiyle vize süresi bittiği takdirde AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai durumlar dışında uzatma başvurusu yapılarak uzatılamaz.

6-11 aylık İngilizce kursuna katılmak için Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi vizesi başvurusu yapabilecekken 6 aydan daha uzun süreli tüm eğitim programlarını kapsayan TIER-4 Uzun Süreli İngiltere Vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm Öğrenci Vizesi türleri hakkında bilgi almak için İngiltere Öğrenci Vizesi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.