İngiltere Öğrenci Turist Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Okunma sayısı: 501
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Vizesi almak isteyen kişiler öncelikle hangi amaçla İngiltere’ye gidecek ise o vize türüne uygun bir vize türüne başvurmalı ve ona uygun bir vize başvuru formu doldurmalıdır. Vize retlerinin önemli bir kısmı yanlış vize türlerine başvurulmasından ve yanlık vize formu doldurulmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir hataya düşmemek için iletişime geçebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta 6 ay ve 6 aydan kısa süreli eğitim görmek isteyen 18 yaşında ve üzerinde olan bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Turist Vizesi olarak da bilinen bu vize, dil okulu, mesleki eğitimler, yaz okulu gibi eğitimler gibi geniş bir eğitim skalasını kapsamaktadır.

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi için seyahat ve eğitim planı en fazla 6 ay olarak planlanmalıdır. En fazla 6 aya kadar olan dil eğitimleri, spor veya hobi kursları vb. gibi eğitimlere katılabilmek için kullanılan bu vizenin diğer vize türlerinde olduğu gibi belirli prosedürleri ve başvuru dosyasına koyulması gerekli olan evrak listesi vardır.

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere Öğrenci Turist Vizesinin başvuru prosedürlerinin en başında, kişinin pasaport sahibi olması ve bu vize türünün gerektirdiği vize süresine göre düzenlenmiş güncel vize harcı bilgilerini uzmanlarımızdan öğrenerek yatırması, gelmektedir. Uzmanlarımızın yönlendirmesiyle doldurulacak olan vize başvuru formu temin edildikten sonra, kişinin şartlarına uygun gerekli belgeler belirlenerek uzmanlarımızca başvuru sahibine verilecektir.

Bu belgelerin en önemlileri denilebilecek kişisel bilgiler şu şekilde örneklendirilebilir: başvuru sahibinin ev ve iş adresi, adli sicil kaydı, varsa kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin bilgileri, varsa çocukları vb.

Bu kişisel bilgilerin yanı sıra birtakım finansal bilgilerin de vize memurunun bilgisine sunulması gereklidir. Bunlara örnek olarak; kişinin seyahatini nasıl finanse edeceğine dair bilgiler, varsa banka hesap bilgileri, tapu belgeleri vb. gibi evraklar verilebilir.

Kişinin başvuru dosyasında bulunması gereken belgelerden bir diğeri, başvuru sahibinin başvurduğu vize türüne uygun seyahat amacı taşıdığını ispat ettiği belgelerdir.

Birleşik Krallık’ta kalıcı olmayı planlamadığını otel giriş çıkış rezervasyonları, uçak biletleri, pasaportunun süresi gibi belgelerle ispatlaması gereklidir.

Yukarıda sayılan belgelerin devamını uzmanlarıyla İngiltere Vizesi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.