6 Aylık İngiltere Turist Vizesi Prosedürleri Nelerdir?

Okunma sayısı: 573
Güncellenme Tarihi:

6 Aylık İngiltere Turist Vizesi

6 ay veya daha kısa süreli İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin başvuracağı İngiltere turist vizesi türüdür. İngiltere’nin yanı sıra Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’i de ziyaret etmeye imkân veren bir vizedir. Seyahat süresi 180 gün sürecek şekilde planlanmalıdır.

Bu sürenin sonunda vize süresi bittiğinde ülke terk edilmelidir. Sahip olunan pasaport süresinin vize süresinden uzun olması gereklidir. Aksi takdirde seyahatiniz sırasında problem yaşayabilirsiniz. Vize süresi bittiğinde ülkeyi terk etmeyen kişiler suç işlemiş sayılmaktadır.

6 Aylık İngiltere Turist Vizesi Prosedürleri

Diğer İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi, bu vize türüne de başvuru yapabilmek için belirli prosedürlerin takip edilebilmesi gereklidir. Bundan birincisi pasaport sahibi olunmasıdır. Vize alabilmek için önemli olan pasaportu bulunmayan kişilerin yaşadıkları şehirdeki ilçe nüfus müdürlüğüne giderek başvuru yapmaları gerekir.

AB üyesi olan çoğu ülkenin dâhil olduğu Schengen vizesine İngiltere dahil değildir. Bu yüzden diplomatik pasaport sahipleri dışında herkesin ülkeye giriş yapabilmek için vize alması zorunludur. Diplomatik pasaport sahiplerinin ise yalnızca 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla İngiltere’de bulunabilme hakları vardır.

Vize harcı yatırılıp, İngiltere Turist Vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra süreciniz, başvuru sahiplerinin şartlarına göre düzenlenen gerekli evrak listesinin uzmanlarımızca verilmesi ile devam edecektir. Başvuru sahipleri gerekli evrak listesini eksiksiz ve yanlış bilgi bulundurmayan belgeler ile tamamlamalıdır.

Bu belgelerden bazıları kişilerin finansal durumlarını gösteren belgeler olarak gösterilebilir. Kişinin finansal bilgilerinin başvuru evrakları arasında yer alması, seyahati sırasında ve sonrasında kişinin maddi sıkıntılar yaşayıp yaşamayacağını, bu seyahatin akla uygun olup olmadığının değerlendirmesi noktasında önemlidir.

Kişinin banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri vb. evraklar seyahatin mali kaynaklarının kanıtı olarak vize memuruna sunulmaktadır. Elbette asgari ücret ile evini geçindirmeye çalışan bir kişinin İngiltere’ye Turist olarak gitmesi onu seyahati sırasında ve sonrasında parasal açıdan zor duruma sokacak; vize memuru kişinin bu seyahatine ve İngiltere’yi sadece ziyaret ederek daha sonra terk etme niyetine şüphe ile yaklaşarak vize vermeyi reddedecektir.

6 aylık İngiltere Turist Vizesi gerekli evrakları listesi hakkında detaylı bilgi almak ve kendi durumunuzda hangi belgeleri toplamanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçiniz. Bu vize türüne sahip olan bireyler İngiltere'de çalışma iznine sahip olmayacaklar ancak kısa süreliğinide de olsa (en fazla 30 gün) eğitim alma hakkına sahip olabileceklerdir. 

İngiltere'de uzun süreli eğitim almak ve seyahat amacının eğitim olmasını isteyen bireyler İngiltere'de eğitim programları, süreleri, ücretleri ve konaklama olanakları hususunda detayları İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçerek öğrenebilecektir. 

Vize Reddi

Vizenizi aldığınızda süreciniz sona ermemektedir. İngiltere ziyaretiniz sırasında hak ve ödevlerinizi öğrenmeniz bir hata yapmamanız, olumsuz bir intiba kalmaması ve gelecekteki başvurularınızda sorun yaşamamanız için elzemdir.

Başvuru sonucunuz olumsuz olursa, İngiltere Konsolosluğu’nun yazdığı vize reddi mektubunuzda yazan nedenler incelenerek Vize Reddine İtiraz başvurusu yapabilmek için uzmanlarımızca ek belgeler talep ederek olumsuz sonucunuzu olumluya çevrilebilir. İngiltere vizesi reddi ile karşılaşan bireyler vize reddine itiraz hakkının olup olmadığını BURADAN öğrenebilir. 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuruları komplike yapıda vize türlerinden biridir. Vize başvurusu yaparken konusunda deneyimli ve profesyonel uzmanlardan yardım almak başvuru sahiplerinin hem maddi hem manevi kayba uğramaması için çok önemlidir.

Bu vize başvurusunda zaman kaybı ve maddi kayıplar yaşamak istemiyorsanız uzman danışmanlarımızdan destek alabilir, İngiltere Vizesi ile her türlü konuda bilgi alabilirsiniz.

Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerimizden birini ziyaret ederek başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi başvuruları, Ankara Antlaşması ve vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurularında uzman danışmanları ile hizmet vermektedir.