2 Yıllık İngiltere Turist Vizesi Alabilmek için Neler Yapmak Gerekir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-13 15:35:17

2 yıllık İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi ziyaret amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünü alabilmek için belirli prosedürlerin takip edilmesi gereklidir.

2 yıllık İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi, tercihen 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle verilebilmektedir. Bu vize türünün alt kategorilerinden biri olan 2 yıllık İngiltere Turist Vizesi, 1 yılın içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde ülkeye çok sayıda giriş çıkış yapacak olan kişiler için 2 yıllık süreyle verilen İngiltere’yi ziyaret kapsamlı bir vize türüdür. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir. Bir dahaki İngiltere girişlerinde veya yeni vize başvurularında bir problem ile karşılaşmamak adına İngiltere ziyaret sürelerinin buna uygun düzenlenmesi gereklidir.

Eğer bu vize türüne sahipseniz ve İngiltere Turist Vizesi başvurularınızda problem yaşadıysanız detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

2 Yıllık İngiltere Turist Vizesi alabilmek için yapılması gerekenler

Vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta başvuru sahibinin başvurmak istediği vize türünün doğru belirlenmesi ve o vize türünün getirdiği hak ve yükümlülüklerin tam anlamıyla yerine getirilmesidir. Vize türünü doğru belirledikten sonra yapılacaklardan ilki pasaport çıkarılmasıdır. Pasaport sahibi olmayanlar yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalıdır.

Pasaport alındıktan sonra uzman danışmanlarımızca başvuru sahibine güncel vize harcı konusunda bilgi verilecek, vize harcı ödendikten sonra başvuru işlemleri başlatılacaktır. Başvuru sürecinde, her başvuru sahibinin yaşam koşullarına göre değişen, dosyasına koyması gereken başvuru evrakları listesi uzmanlarımızca kişiye verilecektir. Başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, finansal bilgileri, seyahat amacı vb. konularda bilgileri içeren evrakları toplayarak başvuru dosyasına koyması gerekir. Kişinin seyahatini hangi kaynaklarla finanse edeceği bilgisi (hesap bilgileri, tapu bilgileri, maaş bordrosu vb.), kişinin İngiltere’ye yerleşme amacı taşımadığını ve kendi ülkesi vize süresi bittiğinde döneceğini kanıtlayan evrakların dosyaya koyulması, hangi vize türüne başvuruluyor ise o vizenin başvuru formunun doldurulması da başvurunun sonucunu olumlu etkilemektedir. Bu evraklar içerisinde eksik veya yanlış bilgi bulunmaması dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Başvuru harcının yatırılması, gerekli belgelerin toparlanması ve tercümesi gereken belgeler varsa tercümelerinin yapılmasından sonra uzmanlarımızca başından sonuna kadar takip edilen başvurunun randevusu, kişiye uygun gün ve saate alınacak; başvuru sahibi de randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunup biyometrik bilgileri ve fotoğrafını verecek, başvuru dosyasını teslim edecektir.

Başvuru sonucu 15 iş günü içerisinde çıkabilmektedir. Ancak İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir. Ancak Öncelikli Servisler kullanılarak başvuru süresi kısaltılabilir.

Vize Reddi

2 yıllık İngiltere Turist Vizesi başvurusu ile süreç tamamlanmamaktadır. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa İngiltere’deki hak ve yükümlülükleriniz, vizeniz çerçevesinde neler yapabileceğinizi öğrenmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru sonucunuz olumsuz olursa, İngiltere Konsolosluğu’nun yazdığı vize reddi mektubunda yazan nedenler incelenerek uzmanlarımızca vize reddine itiraz başvurusu yapabilmek için ek belgeler talep edilebilmektedir. Böylece olumsuz sonucunuz olumluya çevrilebilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu vize türüne başvuru yaparken konusunda deneyimli ve profesyonel uzmanlardan yardım almak başvuru sahiplerinin hem maddi hem manevi kayba uğramaması için çok önemlidir.

Ziyaretçi Vizesi türlerinden bazıları başvuru sahiplerine İngiltere'de eğitim alma hakkı vermektedir. Eğitim programları, eğitim süreci ve ücretleri, konaklama imkanları gibi hususlarda detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Vize başvurularınızda zaman kaybı yaşamamak ve vize reddi itiraz sürecini başlatabilmek için firmamız danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret edebilir, telefon ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi başvuruları ve vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet vermektedir.

"2 Yıllık İngiltere Turist Vizesi Alabilmek için Neler Yapmak Gerekir?" sayfası 256 defa okundu