PLAB Testi Vizesi

Okunma sayısı: 2405
Güncellenme Tarihi:
PLAB Testi Vizesi

PLAB Testi, yalnızca doktorların profesyonel ve dilbilimsel anlamda mesleki anlamda yeterliliklerini ölçmek amacıyla yapılan uluslararası bir sınavdır. Bu sınava İngiltere’de girmek isteyen doktorlar İngiltere vizesi türü olan İngiltere PLAB Testi Vizesi’ne başvuruda bulunmalıdır.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türlerinden birisi olan bu İngiltere PLAB Testi Vizesi yalnızca doktorların başvuru yapabileceği bir vizedir. Bu nedenle bu vizeye başvuru yapmak isteyen doktorların bazı şartları sağlıyor olmaları gerekir.

 PLAB Testi’ne girmek için İngiltere’ye gitmek isteyen doktorlar öncelikle İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi genel şartlarını yerine getirmelidirler. Bunun yanında bir de yalnızca bu vize türüne özgü olarak sağlanması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır;

  • Bu vizenin kendine özgü şartlarından en önemlisi tıp fakültesi mezunu olduğunuzu diplomanızla belgeleyebiliyor olmanızdır.
  • Gidiş amacınızın yalnızca PLAB Testine girmek olduğunu ve çalışmak gibi bir amacınızın olmadığını göstermeniz gereklidir.
  • Sınav kaydının yapıldığını gösteren veya sınav gün ve yeri bilgilerini içeren sınav giriş belgesi başvuru dosyasında bulunmalıdır.
  • PLAB Testine girebilecek kadar yeterliliğe sahip olunduğunu gösterebilmek gerekir.

Başvuru evrakları listesi, başvuru işlemlerinin uzmanlarımızla başlatılmasından hemen sonra danışmanlarımız tarafından bireylere iletilebilmektedir. Başvuru evrakları;

  • Şahsi bilgiler,
  • Sponsorluk yazısı,
  • Dilekçe/niyet mektubu,
  • Başvuru formu,
  • Maaş bordrosu,
  • Banka hesap bilgileri vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurular olup başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması gereklidir. Yukarıda örnekleri verilen evraklar başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişmektedir. Bu sebeple detaylar için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru dosyasının hazırlanmasından sonra biyometrik bilgilerle birlikte başvuru merkezlerinden alınan randevu tarihinde görevlilere verilir. İngiltere vize değerlendirme süresi 15 iş günü sürebilmektedir. İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nda değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir.

Bu sebeple, başvurularda vize danışmanlığı almak pek çok açıdan yararlı olmaktadır. İngiltere vizesi reddi ile karşılaşmamak veya vize reddinize itiraz etme hakkınızın olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu vize türünün başvuru sonucu olumlu olan bireyler, İngiltere’de 30 güne kadar eğitim alabileceklerdir.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı alanında Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofisleriyle hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Vize Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla yıllardır hizmet veren firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek İngiltere Vize başvurunuz ile ilgili her türlü konuda danışmanlık alabilirsiniz.