İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-06-21 08:21:58

İngiltere'de iş kurmak, ortaklık kurmak, şirket devralmak gibi amaçları olan bireylerin birtakım hazırlıklar için İngiltere'ye gelebilmesine olanak veren vize türüdür.

İngiltere'de yatırım yapmayı planlayan iş insanlarının İngiltere'ye gelerek iş kurmadan veya şirket devralmadan önce iş için gerekli hazırlıkları, toplantıları veya görüşmeleri tamamlamasını sağlayan vize türüdür. Mülakat, konferans, fuarlara katılabilir, pazar araştırması, çalışan belirlenmesi gibi adımlar da atabilirsiniz. 

İngiltere'de çalışmak ve çalışma izni almak gibi amaçlarınız bulunuyorsa bu vize türüne değil Tier-1 Yatırımcı Vizesi türüne başvuruda bulunmanız gereklidir. İngiltere'de çalışmak istiyorsanız BURAYA tıklayınız.

İngiltere'de bu vize türüyle 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalınabilir. Ziyaret kapsamlı vize türü olması sebebiyle vize sahipleri uzatma başvuru yapamaz ve istisnai durumlarka karşı karşıya kalması dışında, başka bir vize türüne geçiş için başvuru yapamaz. 

Bireyin seyahat süresince herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşması halinde sağlık hizmetlerinden faydalanamamakta ve sağlık harcamalarını kendisinin karşılaması gerekmektedir. Bireylere seyahati öncesi sağlık sigortasını yaptırmalarını öneriyoruz. 

National Health Service (NHS) hizmetlerinden faydalanabileceğiniz belirli sağlık hizmetleri bulunmaktadır. Bulaşıcı hastalıkların tanı ve tedavisi, cinsel saldırı, kazalar, işkenceler, aile içi şiddet gibi çeşitli durumlarda sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. 

Bu vizeye sahip olan yatırımcılar 30 güne kadar ve 30 günü aşmaması şartıyla İngiltere'de eğitim alabilecektir. Bu süre tek bir seferde alınacak bir eğitim için de kullanılabilir, parça parça alınacak çeşitli eğitimlerin toplam süresi de olabilir. 

İngiltere'de eğitim için TIKLAYIN!

İngiltere Yatırımcı Turist Vizesi sahiplerinin aile üyeleri İngiltere'ye bağımlı başvurusu yaparak gidemeyecektir. Bu kişiler İngiltere'ye yapacakları seyahatin amacına uygun olarak İngiltere vizesi türlerine başvuruda bulunabilirler. 

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapma hakkı dışında itiraz etme hakkı yoktur. Bireyler vize reddine itiraz yollarını ve nasıl başvuru yapacaklarını öğrenebilmek için firmamızın uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilecektir. 

Danışmanlık şirketimiz İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi" sayfası 897 defa okundu