İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi

Okunma sayısı: 1729
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi

İngiltere'de yatırım yapmayı planlayan iş insanlarının İngiltere'ye gelerek iş kurmadan veya şirket devralmadan önce iş için gerekli hazırlıkları, toplantıları veya görüşmeleri tamamlamasını sağlayan vize türüdür. Mülakat, konferans, fuarlara katılabilir, pazar araştırması, çalışan belirlenmesi gibi adımlar da atabilirsiniz. 

İngiltere'de çalışmak ve çalışma izni almak gibi amaçlarınız bulunuyorsa bu vize türüne değil Tier-1 Yatırımcı Vizesi türüne başvuruda bulunmanız gereklidir. İngiltere'de çalışmak istiyorsanız BURAYA tıklayınız.

İngiltere'de, İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi türüyle 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalınabilir. Ziyaret kapsamlı vize türü olması sebebiyle vize sahipleri uzatma başvuru yapamaz ve istisnai durumlarka karşı karşıya kalması dışında, başka bir vize türüne geçiş için başvuru yapamaz. 

Bireyin seyahat süresince herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşması halinde sağlık hizmetlerinden faydalanamamakta ve sağlık harcamalarını kendisinin karşılaması gerekmektedir. Bireylere seyahati öncesi sağlık sigortasını yaptırmalarını öneriyoruz. 

National Health Service (NHS) hizmetlerinden faydalanabileceğiniz belirli sağlık hizmetleri bulunmaktadır. Bulaşıcı hastalıkların tanı ve tedavisi, cinsel saldırı, kazalar, işkenceler, aile içi şiddet gibi çeşitli durumlarda sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. 

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesine sahip olan yatırımcılar 30 güne kadar ve 30 günü aşmaması şartıyla İngiltere'de eğitim alabilecektir. Bu süre tek bir seferde alınacak bir eğitim için de kullanılabilir, parça parça alınacak çeşitli eğitimlerin toplam süresi de olabilir. 

İngiltere Yatırımcı Turist Vizesi sahiplerinin aile üyeleri İngiltere'ye bağımlı başvurusu yaparak gidemeyecektir. Bu kişiler İngiltere'ye yapacakları seyahatin amacına uygun olarak İngiltere vizesi türlerine başvuruda bulunabilirler. 

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapma hakkı dışında itiraz etme hakkı yoktur. Bireyler vize reddine itiraz yollarını ve nasıl başvuru yapacaklarını öğrenebilmek için firmamızın uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilecektir.