İngiltere Turist (Ziyaretçi) Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 3079
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Turist (Ziyaretçi) Vizesi Başvurusu

Tamamen turistik amaçlı ve 6 aydan kısa süreli olarak seyahat edecek kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Turist Vizesi'dir.

İngiltere Turist Vizesi herhangi bir çalışma iznini kapsamaz. Dolayısıyla İngiltere Turist Vizesi kapsamında İngiltere'de bulunan kişiler maddi gelir sağlayacak herhangi bir işte katiyen çalışamazlar. 

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere'de bulunan bir aile bireyini ziyaret etmek isteyen kişiler İngiltere Aile Ziyareti Vizesi kapsamında İngiltere'ye seyahat etmelidir.

İngiltere’de bulunan aile üyesi İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan birinci derece (anne, baba, çocuklar, torunlar, kardeşler, kardeş çocukları, kayınbaba, kayınvalide vb.) yakını olmalıdır.

Bu vize türüyle İngiltere’ye giden kişiler 30 güne kadar eğitim alabileceklerdir. Ancak diğer tüm turist vizeleri gibi çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi

İngiltere'de maddi gelir olmaksızın iş görüşmesi gibi amaçlarla 6 aydan kısa süreli bulunacak kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere İş Ziyareti Vizesi'dir. Bu vize türüyle İngiltere’ye konferans, toplantı, iş görüşmesi, imza törenleri gibi amaçlarla gidilebilmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, Birleşik Krallık’ta akademik araştırma yapmak, seminerlere, konferanslara katılmak isteyen akademisyenlerin başvuru yapabilecekleri özel bir İngiltere Turist Vizesi türüdür. Bu vize türüne sahip bireyler de İngiltere’de çalışamaz ve eğitim alamazlar.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa süreli olarak 18 yaşından küçük ziyaretçiler için tasarlanmıştır. İngiltere’de kısa süre bulunduktan sonra çıkış yapacağını, yerleşim yapmak gibi bir amacının olmadığını çeşitli belgelerle ispatlayacak olan çocuklar detaylı bilgi ve danışmanlık için sayfamızı ziyaret edebilirler.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi

İngiltere’de eğitim alacak olan çocuklarının bakımı için birlikte İngiltere’ye gidecek olan ebeveynlerin başvurması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi’dir.

12 yaşından küçük çocuğu İngiltere’de herhangi bir özel eğitim kurumunda eğitim görecek olan ebeveynlerin başvuru yapabilmesi için gerekli şartların neler olduğu konusunda bilgi için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere PLAB Testi Vizesi

PLAB Testi’ne (Profesyonel ve Dilbilimi Değerlendirme Kurulu Testi) İngiltere’de girmek isteyen doktorların başvuru yapabileceği vize türü İngiltere PLAB Testi Vizesi’dir.

İngiltere’de çalışmak, eğitim almak, yerleşmek gibi amaçlarının olmadığın ispatlanması gereklidir. Detaylar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi

İngiltere’de tedavi görmek ve özel sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin başvuru yapması gereken İngiltere Ziyaretçi Vizesi türü İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi olup bu vize türüyle İngiltere’de 11 aya kadar tedavi görebilirsiniz. Bu vize için de belirli haklar ve sınırlamalar bulunmaktadır.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’ye bir turnuva, maç, organizasyon gibi çeşitli sportif etkinliklere veya idmanlara katılmak, sözleşme şartlarını görüşmek isteyen sporcuların başvuru yapacağı vize türü İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’dir.

Sporcular haricinde sporcuların takımındaki teknik kadro, destek ekibi de bu vize türüyle İngiltere’ye kısa süreliğine gidebilecektir.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’de ücret almaksızın müzik yarışmalarına katılmak, TV programlarında konuşmacı olmak, performans sergilemek, festivallerde amatör veya profesyonel olarak yer almak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi türüdür. Sağlık hizmetlerinden faydalanmak, evlenmek, devlet yardımı almak, eğitim almak, çalışmak da bu vize türüyle mümkün olmayacaktır.

Din Görevlileri Vizesi

İngiltere’de çalışma ve ücret alma amacı olmaksızın İngiltere’de 6 aydan kısa süreli gidecek olan din görevlilerinin başvuru yapabileceği bir İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türü Din Görevlileri Vizesi’dir. Bu vize türüyle de aktif görev almak, imamlık ve vaizlik yapmak, bir din görevlisine olan ihtiyaca dair boşluğu doldurmak gibi eylemlerde bulunması kesinlikle yasaktır.

İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi

İngiltere’de evlenmek veya partnerlik kaydı yaptırmak isteyenler İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu vize türüyle İngiltere’de yalnızca düğün veya nikah seremonisi gerçekleştireceğini, çalışma eğitim alma, yerleşme gibi amaçlarının olmadığını çeşitli belgelerle kanıtlaması gereken kişiler evlilik sonrası İngiltere’yi terk etmelidir.

İngiltere Transit Vizesi

İngiltere Transit Vizesi, İngiltere’den aktarma yaparak seyahat edecek olan kişilerin gittikleri ülkeye bağlı olarak almaları gerekebilen vize türüdür. ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum iznine sahip olunması durumunda İngiltere Transit Vizesi alınmasına gerek yoktur.

İngiltere Turist Vizesi Süresi Nasıl Kısaltılır?

İngiltere Turist Vizesi başvuru sonucunun yaklaşık 15 iş günü içerisinde çıkması öngörülmektedir. İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmekte veya Öncelikli Servisler kullanılarak başvuru süresi kısalabilmektedir. Bu servislerin bazıları, belirli başvuru merkezlerinde ve belirli vize türleri ile kullanılabilmektedir. Bunlar hakkında detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere Turist Vizesi Başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bu vize türünün başvuru formunu uzmanlarımızın yönlendirmesiyle doldurarak başvuru sürecini başlatabilmektedir. İngiltere Turist Vizesi başvuru formunu dolduracak kişilerin öncelikle seçmek istediği vize türünün bu olup olmadığına karar vermelidir. Vize türü ile vize başvuru forumunun uyuşmadığı zaman vize memuru yüksek oranla vize reddi verebilmektedir. Vize türünüzün doğru seçilmesi, zaman harcayıp uğraşarak yaptığınız başvurunun sürecinin uzamaması, vize reddi almamak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu başvuru sahibinin kişisel, finansal vb. gibi bilgilerinin yazıldığı formdur. Bu form doldurulurken doğru ve eksiksiz bilgi yazıldığına dikkat edilmelidir. Bu forma yazılacak bilgilere örnek olarak kişinin ev ve iş adresi, varsa banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri vb. verilebilir. Elbette turist vizesi için kişinin finans durumu oldukça önemlidir. Örneğin, düşük ücret ile çalışan ve başka gelir kaynağı veya birikimi olmadan İngiltere’ye turist olarak gelmek isteyen kişinin seyahati mantıklı ve akla yatkın olmayacaktır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru formu doldurulurken diğer dikkat edilmesi gereken nokta gidiş amacının ve İngiltere’de yerleşik olarak kalma niyetinin olmadığının net olarak ifade edilmesidir. Bunu ifade edebilmek için elbette başvuru formuna yazılan kişisel bilgilerin önemli büyüktür. Kişinin kendi ülkesinde taşınmazlarının olması, aile ve akrabalarının olması kişinin İngiltere’de kalıcı olmadığının göstergesidir.

İngiltere Turist Vizesi TLS Başvuru Merkezi Randevu Alımı

İngiltere Turist Vizesi TLS başvuru merkezinden randevu alımı, danışmanlarımız ile başvuru yapmaya karar veren başvuru sahipleri adına uzmanlarımız tarafından alınabilmektedir. Randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak biyometrik bilgiler verilerek başvuru dosyası teslim edilmelidir. İngiltere Turist Vizesi TLS başvuru merkezleri Türkiye’de yedi şehirde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya) bulunmaktadır. TLS Başvuru merkezlerinin olduğu şehirlerde yaşamayan kişiler vize başvuru işlemlerini danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak başlatabilirler.

İngiltere Turist Vizesi Uzatma İmkânı Var mıdır?

İngiltere Turist Vizesi ziyaret kapsamlı bir vize olup vize sahiplerinin bu vizenin süresini uzatma gibi bir imkanları yoktur. Bununla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. İngiltere Turist Vizesi uzatma imkanının olmaması nedeniyle başvuru sahipleri umutsuzluğa kapılmaktadır. Ancak kendi ülkelerine dönerek yeniden vize başvurusu yapmaları, önceki seyahatleri süresinde İngiltere hak ve yükümlülüklerine uymaları ve göçmenlik geçmişlerinin temiz olması durumunda İngiltere’ye bir kere daha Turist vizesi alabilmektedirler.

2 Yıllık İngiltere Turist Vizesi Alabilmek için Neler Yapmak Gerekir?

İngiltere Turist Vizesi, tercihen 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle verilebilmektedir. Bu vize türünün alt kategorilerinden biri olan 2 yıllık İngiltere Turist Vizesi, 1 yılın içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde ülkeye çok sayıda giriş çıkış yapacak olan kişiler için 2 yıllık süreyle verilen İngiltere’yi ziyaret kapsamlı bir vize türüdür. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir. Bir dahaki İngiltere girişlerinde veya yeni vize başvurularında bir problem ile karşılaşmamak adına İngiltere ziyaret sürelerinin buna uygun düzenlenmesi gereklidir.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu için İngilizce Gerekiyor mu?

Orta düzeyde bir ingilizce seviyeniz olmalıdır ki İngiltere Vizesi başvurusunu tam ya da hatasız olarak doldurabilesiniz. Aksi durumda İngiltere Vizesi başvurunuz reddedilecektir.