İngiltere Turist (Ziyaretçi) Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 15:34:29

İngiltere'de 6 aydan kısa süre bulunmayı amaçlayan kişilerin başvurması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi'dir.

Tamamen turistik amaçlı ve 6 aydan kısa süreli olarak seyahat edecek kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Turist Vizesi'dir. İngiltere Turist Vizesi herhangi bir çalışma iznini kapsamaz. Dolayısıyla İngiltere Turist Vizesi kapsamında İngiltere'de bulunan kişiler maddi gelir sağlayacak herhangi bir işte katiyen çalışamazlar. 

İngiltere'de bulunan bir aile bireyini ziyaret etmek isteyen kişiler İngiltere Aile Ziyareti Vizesi kapsamında İngiltere'ye seyahat etmelidir. İngiltere’de bulunan aile üyesi İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan birinci derece (anne, baba, çocuklar, torunlar, kardeşler, kardeş çocukları, kayınbaba, kayınvalide vb.) yakını olmalıdır. Bu vize türüyle İngiltere’ye giden kişiler 30 güne kadar eğitim alabileceklerdir. Ancak diğer tüm turist vizeleri gibi çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere'de maddi gelir olmaksızın iş görüşmesi gibi amaçlarla 6 aydan kısa süreli bulunacak kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere İş Ziyareti Vizesi'dir. Bu vize türüyle İngiltere’ye konferans, toplantı, iş görüşmesi, imza törenleri gibi amaçlarla gidilebilmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, Birleşik Krallık’ta akademik araştırma yapmak, seminerlere, konferanslara katılmak isteyen akademisyenlerin başvuru yapabilecekleri özel bir İngiltere Turist Vizesi türüdür. Bu vize türüne sahip bireyler de İngiltere’de çalışamaz ve eğitim alamazlar.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa süreli olarak 18 yaşından küçük ziyaretçiler için tasarlanmıştır. İngiltere’de kısa süre bulunduktan sonra çıkış yapacağını, yerleşim yapmak gibi bir amacının olmadığını çeşitli belgelerle ispatlayacak olan çocuklar detaylı bilgi ve danışmanlık için sayfamızı ziyaret edebilirler.

İngiltere’de eğitim alacak olan çocuklarının bakımı için birlikte İngiltere’ye gidecek olan ebeveynlerin başvurması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi’dir. 12 yaşından küçük çocuğu İngiltere’de herhangi bir özel eğitim kurumunda eğitim görecek olan ebeveynlerin başvuru yapabilmesi için gerekli şartların neler olduğu konusunda bilgi için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

PLAB Testi’ne (Profesyonel ve Dilbilimi Değerlendirme Kurulu Testi) İngiltere’de girmek isteyen doktorların başvuru yapabileceği vize türü İngiltere PLAB Testi Vizesi’dir. İngiltere’de çalışmak, eğitim almak, yerleşmek gibi amaçlarının olmadığın ispatlanması gereklidir. Detaylar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de tedavi görmek ve özel sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin başvuru yapması gereken İngiltere Ziyaretçi Vizesi türü İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi olup bu vize türüyle İngiltere’de 11 aya kadar tedavi görebilirsiniz. Bu vize için de belirli haklar ve sınırlamalar bulunmaktadır.

İngiltere’ye bir turnuva, maç, organizasyon gibi çeşitli sportif etkinliklere veya idmanlara katılmak, sözleşme şartlarını görüşmek isteyen sporcuların başvuru yapacağı vize türü İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’dir. Sporcular haricinde sporcuların takımındaki teknik kadro, destek ekibi de bu vize türüyle İngiltere’ye kısa süreliğine gidebilecektir.

İngiltere’de ücret almaksızın müzik yarışmalarına katılmak, TV programlarında konuşmacı olmak, performans sergilemek, festivallerde amatör veya profesyonel olarak yer almak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi türüdür. Sağlık hizmetlerinden faydalanmak, evlenmek, devlet yardımı almak, eğitim almak, çalışmak da bu vize türüyle mümkün olmayacaktır.

İngiltere’de çalışma ve ücret alma amacı olmaksızın İngiltere’de 6 aydan kısa süreli gidecek olan din görevlilerinin başvuru yapabileceği bir İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türü Din Görevlileri Vizesi’dir. Bu vize türüyle de aktif görev almak, imamlık ve vaizlik yapmak, bir din görevlisine olan ihtiyaca dair boşluğu doldurmak gibi eylemlerde bulunması kesinlikle yasaktır.

İngiltere’de evlenmek veya partnerlik kaydı yaptırmak isteyenler İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu vize türüyle İngiltere’de yalnızca düğün veya nikah seremonisi gerçekleştireceğini, çalışma eğitim alma, yerleşme gibi amaçlarının olmadığını çeşitli belgelerle kanıtlaması gereken kişiler evlilik sonrası İngiltere’yi terk etmelidir.

İngiltere Transit Vizesi, İngiltere’den aktarma yaparak seyahat edecek olan kişilerin gittikleri ülkeye bağlı olarak almaları gerekebilen vize türüdür. ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum iznine sahip olunması durumunda İngiltere Transit Vizesi alınmasına gerek yoktur.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinin birçoğu İngiltere’de eğitim alınmasına izin vermemektedir. Ancak İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler için başvurabilecekleri farklı İngiltere vizesi türleri ve eğitim programları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’ye öğrenci olarak gitmek isteyenler vize türleri ile ilgili detaylı bilgiyi BURADAN elde edebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi almak ve İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Turist (Ziyaretçi) Vizesi Başvurusu" sayfası 1986 defa okundu