İngiltere Turist Vizesi

Okunma sayısı: 502
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi türleri çalışma izinlerini kapsamamaktadır. Bundan dolayı bir bu vize türündeki başvurular için gerekli evrakların ilki, başvuru sahibinin maddi birikimini gösterir evraklardır. 2. olarak hazırlanması gereken evraklar ise kişinin Türkiye'de bir yaşam sürdürdüğünü gösteren, İngiltere'ye sadece kısa bir süre için seyahat edeceğini aynı zamanda İngiltere'de kalmak gibi bir amacının olmadığını gösteren evraklardır.

Firmamız, Türkiye(Ankara, İstanbul) ve İngiltere (Londra) ofisleri ile Birleşik Krallık göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşan kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm İngiltere Turist Vizesi başvurularında başvuru dosyalarının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi, vize başvuru hazırlık sürecindeki  hizmetlerin sağlanması konusunda danışmanlık sunmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır / Alınabilir?

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi turistik ziyaret amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünü alabilmek için belirli prosedürlerin takip edilmesi gereklidir. İngiltere Turist Vizesi, tercihen 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle verilebilmektedir.

Bu vize türünün alt kategorilerinden biri olan 1 yılın içerisinde 6 ayı geçmeyecek şekilde ülkeye çok sayıda giriş çıkış yapacak olan kişiler için verilen İngiltere’yi ziyaret kapsamlı bir vize türüdür. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir. Aksi bir durumda İngiltere’ye bir sonraki giriş çıkışlarında zorluk yaratacaktır.

İngiltere Turist Vizesi başvuru prosedürleri şöyle sıralanabilir: vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta başvuru sahibinin başvurmak istediği vize türünün doğru belirlenmesi ve o vize türünün getirdiği hak ve yükümlülüklerin tam anlamıyla bilinmesidir. Vize türünü doğru belirledikten sonra yapılacaklardan ilki pasaport çıkarılmasıdır. Pasaport sahibi olmayanlar yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalıdır. Pasaport alındıktan sonra uzmanlarımızca başvuru sahibine güncel vize harcı konusunda bilgi verilecek ve vize harcı ödendikten sonra başvuru işlemleri başlatılacaktır.

Başvuru sürecinde, her başvuru sahibinin yaşam koşullarına göre değişen, dosyasına koyması gereken İngiltere Turist Vize başvuru evrakları listesi uzmanlarımızca kişiye verilecektir. Başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, finansal bilgileri, seyahat amacı vb. konularda bilgileri içeren evrakları toplayarak başvuru dosyasına koyması gerekir. Kişinin seyahatini hangi kaynaklarla finanse edeceği bilgisi (hesap bilgileri, maaş bordrosu vb.), kişinin İngiltere’ye yerleşme amacı taşımadığını ve kendi ülkesine döneceğini kanıtlayan evrakların dosyaya koyulması, hangi vize türüne başvuruluyor ise o vizenin başvuru formunun doldurulması da başvurunun sonucunu olumlu etkilemektedir. Bu evraklar içerisinde eksik veya yanlış bilgi bulunması vize reddine sebep olabilmektedir. 

İngiltere Turist Vizesi gerekli belgelerin toparlanması ve tercümesi gereken belgeler varsa tercümelerinin yapılmasından sonra uzmanlarımızca başvuru süreci başından sonuna kadar takip edilecektir.  Randevu, yine uzmanlarımızca kişiye uygun gün ve saate alınacak; başvuru sahibi de randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunarak biyometrik bilgilerini ve fotoğrafını verecektir. Başvuru sonucu 3 hafta (15 iş günü) içerisinde çıkabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmekte veya Öncelikli Servisler kullanılarak başvuru süresi kısalabilmektedir. 

Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa İngiltere’deki hak ve yükümlülükleriniz, vizeniz çerçevesinde neler yapabileceğinizi öğrenmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sonucunuz olumsuz olursa, İngiltere Konsolosluğu’nun yazdığı vize reddi mektubunda yazan nedenler incelenerek uzmanlarımızca İngiltere Vize Reddine İtiraz başvurusu yapabilmek için ek belgeler talep edilebilmektedir. Böylece olumsuz sonucunuz olumluya çevrilebilmektedir. İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde yaşamayan kişiler İngiltere Turistik Vizesi işlemlerini başlatabilmek için uzmanlarımıza telefon aracılığı ile ulaşarak da başvuru işlemlerini başlatabilmektedir. 

Başvuru sonucu olumlu sonuçlanan bireylerin bilmesi gereken belirli hususlar vardır. 

 • İngiltere'de bu vize türleriyla çalışma hakkınız bulunmamaktadır. 
 • İngiltere'de 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. 
 • İngiltere'de sosyal yardımlardan yararlanamazsınız.
 • Aile bireyleriniz bağımlı başvurusu yapamaz. Kendileri için turist vizesi başvurusunda bulunmaları gereklidir. 

İngiltere Turist Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Turist Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu evraklardan bazıları şöyle örneklendirilebilir.

 • Kişisel bilgileri
 • Kişinin adı soyadı,
 • Yaşadığı ev adresi,
 • İş adresi,
 • Başvuru sahibinin maaş bordrosu,
 • Varsa tapu belgeleri,
 • Banka vadeli/vadesiz hesap kayıtları,
 • Bakmakla yükümlü olduklarının kişisel bilgileri,
 • Kişinin finansal bilgileri vb.

gibi bilgileri içeren evraklar kişinin seyahatinde mali zorluklara düşmeyeceğinin kanıtları olacaktır. Vize memurunun bu kanıtları görebilmesi vize reddi alınmaması için oldukça önemlidir. Bu gerekli evraklardan herhangi birinin eksik olması durumunda vize memuru vize reddi hatta seyahat niyetinizi şüpheli gördüğü takdirde vize başvuru yasağı bile verebilmektedir. Böyle bir durumla karşılamamak için İngiltere vizesi ve başvuru süreci, başvuru için gerekli belgeler konusunda uzman olan kişilerden destek alınması elzemdir.

İngiltere Turist Vizesi Evraklar Nasıl Hazırlanır?

İngiltere Turist Vizesi evraklar listesi başvuru sahiplerine göre değişiklik göstermektedir. Bu evrakların tamamının neler olabileceğini öğrenmek için sayfamızın detaylarına gidiniz. İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’yi turistik, kültürel gezi vb. amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişilerin alabileceği Ziyaretçi Vizesi türlerinden biridir. 6 aylık, 2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilebilen Turist Vizesi, genellikle çok girişli olarak verilir. Bunun sahibi başvuru sahibinin, aldığı vize süresi ne kadar olursa olsun, İngiltere sınırlarında 1 yılda 6 aydan fazla kalmaması gereklidir.  

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin, vize başvuru prosedürleri içerisinde önemli bir aşama olan başvuru evraklarını eksiksiz şekilde toplaması gereklidir. Başvuru sahibi, başvurmak istediği vizenin türüne göre vize başvuru formu doldurduktan sonra talep ettiği süreye göre belirlenmiş vize harcını da yatırması gereklidir. Vize harcını yatırmayan kişilerin başvuru işlemleri başlatılamaz. İngiltere Turist Vizesi evraklar kişiden kişiye değişmektedir. Bunun nedeni her insanın kişisel ve finansal yeterliliklerinin farklı olmasıdır. Örneğin, İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak isteyen çalışan kişinin finansal kaynakları olarak vadeli/vadesiz hesap bilgileri, maaş bordrosu vb. kaynakları gösterilebilir. Ancak kişi, bir sponsor aracılığı ile Turist Vizesine başvuracak ise sponsor olacak kişinin veya kurumun finansal bilgileri başvuru dosyasında bulunması gereklidir.

Vize formunu doldurup vize harcını yatıran başvuru sahiplerine uzmanlarımız tarafından verilen başvuru için gerekli belgeler listesinin eksiksiz tamamlanması gereklidir. Bu belgelerde eksik evrak ve/veya yalan bilgi/belge bulunması başvuru dosyasını inceleyen vize memurunun vize reddi vermesine sebep olabilir. Başvuru sahibinin geçmişteki herhangi bir vize başvurusunda yalan beyanda bulunmuş olması da bugün yaptığı yeni başvurusunun reddedilmesine neden olabilir.

İngiltere Turistik Vizesi Evrakları Eksik Olursa Ne Olur?

İngiltere Turist Vizesi gerekli evrakları eksiksiz ve hatasız olarak başvuru dosyasına koyulmalıdır. Başvuru dosyasında eksik bilgi/belge bulunması vize reddine ve vize başvuru yasağı alınmasına sebep olabilir.

İngiltere Turist Vizesi Dilekçe Örneği Nereden Alınabilir?

İngiltere Turist Vizesi dilekçe içeriği, nasıl yazılacağı gibi konulardaki tüm sorularınız için firmamızın uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Turist vizesi başvuru dosyasında bulunması gereken İngiltere Turist Vizesi dilekçesi içeriğine yazılacak şeyler şunlar olabilmektedir; başvuru sahibinin seyahat sebebi, seyahatini hangi finansal kaynaklarla sağlayacağı, kendi ülkesine geri döneceği ve bunları kanıtlayan belgelerin başvuru dosyasında bulunduğu vb. gibi bilgilerin yer alması gereklidir. İngiltere’ye turistik ziyaret amacıyla gidecek olan kişinin başvuru dosyasında bu belgenin olmasının önemi, başvuru sahibinin vize talebinde ve sadece turist amaçlı gidecek olmasındaki samimiyeti ve iyi niyetin ifadesinin daha net yapılabilmesidir. Bu dilekçe İngilizce yazılmalıdır.

Bu dilekçenin nasıl yapılacağına dair bilgileri uzman danışmanlarımızdan edinebilirsiniz. Ancak başvuru sahibinin daha önce böyle bir dilekçe yazmamış olması, zamanının olmaması vb. gibi nedenlerle firmamızın danışmanları birey adına bu dilekçeyi yazabilir. İngiltere Turist vizesi dilekçe örneği, başvuru sahibinin dilekçeyi nasıl yazabileceği hususunda yol göstermektedir. Elbette her dilekçenin içeriği kişilerin başvuru durumlarına göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Turist Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

İngiltere Turist vizesi reddi itirazı yalnızca vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme şeklinde olmaktadır. Diğer itiraz çeşitleri Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi sonuçlarında kullanılamamaktadır. İngiltere Turist Vizesi, 6 ay, 2-5 yıllık veya 10 yıllık sürelerle verilebilmektedir. Genellikle çok girişli olarak verilen bu vize türünün şartlarından biri, 6 ay üzerinde alınan vize süresi boyunca 6 ayda bir İngiltere’yi terk etmeniz gereklidir. Yani 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı aksi takdirde bireylerin göçmenlik geçmişi olumsuz etkileneceği bilinmelidir. İngiltere Turist Vizesi şartlarının tümünü öğrenmek için uzmanlarımıza danışabilirsiniz. 

İngiltere Turist Vizesi Reddi ile karşı karşıya kalan bireyler ne yapacağını bilemeyerek vize reddi almış olma duygusuyla hata üzerine hata yapma eğiliminde olmaktadır. Ancak olumsuz sonuçlanan bir İngiltere vizesi başvurusunun olumluya çevrilebilmesi için başvuru sahiplerinin konusunda uzman kişilerden destek alması önerilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Reddi İtirazı yapmak isteyen bireyler danışmanlarımızla irtibata geçerek vize reddi sonucunu büyük oranda olumluya çevirebilmektedir. İngiltere Vizesi konusunda deneyimli uzmanları, öncelikle vize reddi mektubunu (visa refusal letter) dikkatle inceleyerek başvurunun neden reddedildiğini ve hangi adımlar atılarak olumluya çevrilebileceğini araştırır. Reddedilen başvuru dosyasında eksik evrak varsa ek belge talep edilebilir, başvuru sahibinin sorunlu bir durumu varsa bu durumun en net ve dürüst ifadesi için savunmalar hazırlanabilir. Her başvuru dosyası kendine özgüdür ve reddedilen her dosyanın reddedilme nedeni farklıdır. Bu farklılıklar nedeniyle başvuru sahibi İngiltere Turist Vizesi Reddi İtirazı kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusunda olumlu sonuç alabilmek için titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyasına sahip olmalıdır.

İngiltere Turist Vizesi başvurularının ret almasında birçok etken rol oynamaktadır. Bunlardan biri gerekli evraklar içerisinde bulunan İngiltere Vizesi başvuru formunun doldurulurken yanlış vize türü seçimi yapılmasıdır. Eğer başvurduğunuz vize türü ile doldurduğunuz vize başvuru formu uyumlu değilse vize memuru yüksek ihtimalle vize reddi verecektir. Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü belirlemeniz başvuru sürecinde olumsuz sonuçla karşılaşmamanız için elzemdir.

Vize reddi almanızın bir diğer nedeni vize başvuru dosyasında bulunması gereken evraklardaki eksik bilgilerden ve evrakların bir veya birkaçının eksik olması olabilir. Başvuru dosyanıza koymanız gereken evrakların eksik olması veya evrakların içerisinde gerçeğe aykırı bilgi bulunması vize memurunun seyahat niyetinize şüpheli bakmasına neden olacaktır. Evraklarınızdaki bilgilerden herhangi birinde şüpheli bilgiye rastlanılması vize reddine sebep olmakta ve başvuru sürecinizi uzatmaktadır. Hem maddi manevi kayıplar yaşamamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Banka Hesabı Bilgileri Neden Gereklidir?

Başvuru sahiplerinin Turist Vizesi banka hesabı bilgileriİngiltere Turist Vizesi için gerekli belgeleri içeren başvuru dosyasında bulunmalıdır. Bu, vize memurunun vize onayı vermesini kolaylaştıran unsurlardan yalnızca bir tanesidir. Başvuru dosyası kişinin finansal kaynaklarını da kanıtlayan dosyaların bulunması vize sonucunun olumlu olması için elzemdir. Turist Vizesi bankada para bulundurmayanlar başvuru sürecinde zorluklar yaşayabilirler. Başvuru sahipleri seyahatlerini nasıl finanse edeceklerini kanıtlamak zorundadırlar. Aksi takdirde vize reddi alınabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Masrafları Ne Kadar Tutar?

İngiltere Turist Vizesi masrafları çeşitli olabilmektedir. Bunlardan ilki vize başvuru harcıdır. Vize harcı, Turist Vizesi başvurularında istenilen vize süresine göre değişmektedir. Turist Vizesi başvuru masrafları içerisinde kişinin uçak biletleri, kalacağı ev veya otel ücretleri, seyahati süresince İngiltere’de yaşamını sürdürmesini sağlayacak olan belirli bir miktar paranın banka hesabında bulunması vb. gibi evraklar sayılabilmektedir. Bu evrakların aynı zamanda uzmanlarımızca danışmanlarımıza verilecek olan Turist vizesi başvuruları gerekli belgeler listesi olması başvuru sahiplerine bu masrafların neler olabileceğini öngörmesi açısından oldukça önemlidir.

İngiltere Turist Vizesi Acente ile Neden Başvuru Yapılmalıdır?

İngiltere Turist Vizesi almak isteyen kişiler aracı kurum ve kuruluşlar ile başvuru yaparken tereddüt etmektedirler. Ancak başvuru yapılmak istenilen İngiltere Vizesi türleri ne olursa olsun acentalar ile başvuru yapmak hem zaman kaybını hem de maddi kayıpları önlemektedir. İngiltere Vizesi türü ne olursa olsun başvuru süreci, prosedürleri zor ve karmaşık yapıda olan vize türleridir. Özellikle İngiltere Turist vizesi başvuruları kolay alınır gibi bir intiba yaratmakta ancak çoğu başvuru sahibin ret aldığı vize türlerinden biri sayılmaktadır.

İngiltere Turistik Vizesi Ne Kadar Harç Talep Etmektedir?

İngiltere Turistik Vizesi talep edilen harçları her yıl İngiltere mali yılı sona erdikten sonra dolar kuruna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu harçların güncel bilgileri firmamız uzmanlarından öğrenilebilir.

İngiltere Turist Vizesi En Az Kaç Aylık Alınabilir?

İngiltere Turist Vizesi talep edilen süreye göre 6 aylık, 2-5 yıllık ve 10 yıllık alınabilen ve genellikle çok girişli olan vize türüdür. Detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Almanın Kolay Yolu Var mı?

İngiltere Turistik vizesi almanın kolay yolu hem zaman kaybı yaşamamak hem de maddi kayıpları en aza indirme için uzmanlardan yardım almaktır. İngiltere Turist Vizesini daha kısa sürede ve kolaylıkla almak istiyorsanız danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Turistik Vize Ekşi Bilgileri Güvenilir mi?

İngiltere Turistik vize ekşi bilgileri güncelliğini yitirdiği ve uzmanlar tarafından yazılmadığı için güvenilir değildir. İngiltere Turist vizesi başvurusu yapmak isteyenler tüm sorularını uzmanlarımıza sorabilirler.

İngiltere Turist Vizesi Yeşil Pasaport Sahiplerinin Alması Gereken Vize Türü müdür?

İngiltere Turist Vizesi Yeşil Pasaport sahiplerinin İngiltere’ye yapacakları turistik seyahatlerde alınması gerekli olan vize türüdür. Yeşil pasaport sahipleri bunu bilerek hareket etmelidir. Aksi takdirde sınır kontörlünde ülkeye girişi engellenebilecektir. Yeşil pasaport yani hususi pasaport sahipleri çeşitli Avrupa birliği ülkelerine vizesiz giriş haklarını İngiltere için kullanamamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri İngiltere’ye Turistik gezi düzenleyebilmek için mutlaka vize almaları gereklidir. Yalnızca diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz İngiltere’de bulunma hakkı elde etmektedir.