İngiltere Transit Vizesi

Okunma sayısı: 1959
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Transit Vizesi

İngiltere dışında yer alan bir ülkeye seyahat etmek isteyen bireyler, İngiltere üzerinden geçiş sağlayacaklarsa gittikleri ülkeye bağlı olarak İngiltere vizesi türleri arasına bulunan İngiltere Transit Vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda dışındaki ülkelere seyahat ederken İngiltere üzerinden aktarma yapacak olan şahısların, bu ülkelere geçerli bir vizeleri olsa dahi transit vize almaları gerekmektedir.

Sayılmış olan bu ülkeler ile İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum iznine sahip olunması durumunda ise İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Transit Vizesi alınmasına ihtiyaç kalmayacaktır.

  • İngiltere’den sıklıkla aktarma yapacak olan bireyler için 6 aylık, 2- 5 veya 10 yıl süreli olarak alınabilmektedir.
  • Bu vize türü ile İngiltere’de 48 saate kadar kalabilme izniniz bulunmaktadır.
  • Bu vizenin başvuru/vize ücreti alınmak istenen süreye göre değişkenlik göstermektedir.
  • İngiltere’de bu vize türüyle bulunan bireylerin sağlık problemi yaşamaları durumunda kendi masraflarını karşılaması gerekecektir.
  • İngiltere Transit Vizesi ile başvuru sahibinin çalışma hakkı bulunmamaktadır.
  • İngiltere Transit Vizesi ile bağımlılar (eş ve çocuklar) yalnızca ayrı olarak transit vize başvurusu yaparlarsa İngiltere’den transit geçiş yapabilecektir.

Birleşik Krallık’a seyahat edecek olan bireylerin ülkeye geliş nedeninin yalnızca transit geçiş yapmak olduğu çeşitli belgelerle kanıtlanmalıdır.

Örneğin, başvuru sahibinin başka bir ülkeye seyahat biletlerinin, vizesinin veya başka bir ülkede konaklama bilgilerinin bulunması, kendi ülkesine giriş çıkış tarihlerinin veya diğer ülkede kalacağı sürenin belli olması vb. başvuru dosyasında bulunmalıdır.

İngiltere Transit Vizesi, Yukarıda sayılan şartların dışında gidecekleri ülkede masraflarını karşılayabilmek için yeterli miktarda maddi imkânlarının olduğunu firmamızla vize başvuru işlemlerini başlatmalarının akabinde uzmanlarımızca sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvuruda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra gösterebilmeleri de gerekmektedir.