İngiltere Sporcular ve Teknik Kadro Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-06-10 09:23:40

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık dışındaki bir ülkenin takımının üyesi olarak herhangi bir organizasyon, turnuva, maç, gösteri maçı gibi bir etkinliğe katılacak sporcuların başvuruda bulunacağı bir vize türüdür.

İngiltere’ye organizasyon, turnuva, maç vb. etkinliklere katılmak amacıyla seyahat edecek olan kişilerin başvuruda bulunabileceği bir İngiltere vizesi türüne başvurmak isteyenlerin sağlaması gereken belirli şartlar bulunmaktadır.

 • İngiltere’ye sürekli seyahat ederek kazanç elde etme niyetinde olmamalıdır. 
 • Sporcular haricinde sporcuların takımındaki teknik kadro, destek ekibi de bu vize türüne başvuruda bulunabilir.
 • 6 aydan uzun kalınmayacağı ve ülkeden çıkış yapılacağı başvuru dosyasında ispatlanması gereklidir.
 • İngiltere’de herhangi ücretli veya ücretsiz bir işte bu vize türüne sahip bireyler çalışamayacaktır. Başvuru sahibinde İngiltere’ye çalışmak üzere gitmek amacı varsa İngiltere Ziyaretçi Vizesi yerine İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden birisine başvurmalıdır.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvuru evrakları;

 • Kişisel bilgiler,
 • Banka hesap bilgileri,
 • Maaş bordrosu,
 • Eğitim veya yapılan işle ilgili bilgiler,
 • Kariyerine dair bilgiler,
 • Sponsor varsa sponsorluk yazısı,
 • Konaklama bilgileri,
 • Ulaşım bilgileri vb. olarak örneklendirilebilir.

Bu evraklar örnek olarak verilmiş olup detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan elde edebilirsiniz. İngiltere Sporcu Vizesi başvurusunu firmamızla yapmaya karar veren bireyler başvuru işlemlerinin başlatılmasının ardından vize için gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Başvuru evraklarıyla birlikte başvuru formu, dilekçe, niyet mektubu, davet mektubu gibi evrakların da tamamlanmasıyla başvuruya hazır hale gelen başvuru dosyasını güçlendirebilecek bir bilgi veya evrak uzmanlarımız tarafından bireylere iletilerek başvuru dosyasına eklenmesi istenebilir. Uzmanlarımız başvuru merkezinden randevu alacak ve bireyler de başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerini görevlilere verecektir.

İngiltere vizesi başvuru merkezleri kişilerin bilgilerini İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderecek ve başvurunun sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günü sürebilecektir. İngiltere vizesi değerlendirme süresi İngiltere Konsolosluğu’nun başvuru yoğunluğuna göre uzayabilir veya kısalabilir.

İngiltere vize sonucunun daha kısa süre içerisinde çıkmasını isteyen kişiler Öncelikli Servisler için ek bir ücret ödeyerek vize değerlendirme sürecinin kısalmasını sağlayabilir. Bu Öncelikli Servisler İngiltere vizesi harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilmektedir. 

Bu servislerden birine örnek olarak; Öncelikli Servis (Priority Visa Service) verilebilir. Bu servis için gerekli ücret vize harcına ek olarak ödendikten sonra, normal şartlarda 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilen İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu 5 iş günü içerisinde çıkabilmektedir.

Diğer Öncelikli Servis türleri için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Sporcular ve Teknik Kadro Vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde İngiltere’de en fazla 30 güne kadar eğitim alma hakkına sahip olacaksınız. İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireyler İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine başvuruda bulunmalıdır. Bu vize türleri hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim alanında uzmanlaşmış İngiltere Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’deki eğitim programları, eğitimlerin süreleri, eğitim ücretleri, konaklama imkanları ve fiyatları gibi her türlü konuda bilgi için tıklayınız.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında profesyonel danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet 2006 yılından beri vermektedir. Başvuru yapmadan önce İngiltere Ziyaretçi Vizeleri başlığı altındaki bilgileri inceleyebilir, uzmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Sporcular ve Teknik Kadro Vizesi " sayfası 1032 defa okundu