İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi

Okunma sayısı: 1940
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi

Birleşik Krallık’ta sahne almak, konser vermek gibi çeşitli aktivitelere katılmak isteyen sanatçılar İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’ne başvuruda bulunmalıdır. Amatör ya da profesyonel sanatçıların teknik ekiplerinde koreograf, menajer, koruma, makyöz, diyetisyen, basın uzmanı vb. olarak da bu vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’ne;

  • Bir program dâhilinde amatör sanatçı ya da grup olarak performans sunmak,
  • Müzik yarışmalarına katılmak
  • Ücret almaksızın televizyon programlarında konuşmacı olmak,
  • Kamuya açık alanlarda konuşma yapmak,
  • Performans sergilemek,
  • Seçmelere katılmak,
  • Profesyonel sanatçı olarak kâr amacı gütmeyen bir organizasyonda yardım konserlerinde yer almak vb. gibi amaçlarla başvurabilirsiniz.

Özel sağlık hizmetlerinden faydalanmak, evlenmek, çalışmak ve devlet yardımlarından faydalanmak da İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile mümkün olmayacaktır. Başvuru sahiplerince bu hususlara da dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

İngiltere’ye gidecek olan sanatçı ziyaretçilerin sanatsal bir eğitim dahi olsa Birleşik Krallık’a gitme amacı eğitim olmamalıdır. Bu ziyaretçi vizesi ile yalnızca 30 güne kadar akredite edilmiş bazı kurumlardan eğitim alınabilmektedir.

Vize sahibinin temel amacı eğitim görmek olmamalı ve alınacak olan eğitim 30 günü geçmemelidir. İngiltere’de hangi eğitimlerin alınabileceği ile ilgili olarak uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize türü İngiltere vizesi türleri olması sebebiyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak büyük yarar sağlamaktadır. Danışmanlık almak, genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için firmamızla irtibata geçmeniz halinde vize olumsuz sonucu olumluya çevrilebilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz davası, idari itiraz, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamız ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik uygulamaları uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz.