İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Okunma sayısı: 1923
Güncellenme Tarihi:
İngiltere İş Ziyareti Vizesi

İngiltere’ye toplantı, konferans, araştırma, konuşma, seminer gibi çeşitli sebeplerle gitmek isteyen iş insanlarının başvurması gereken vize türü İngiltere İş Ziyareti Vizesi’dir. İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi başvurusunda bulunan bireylerin yapacakları seyahatin iş ziyareti kapsamında değerlendirilebilmesi için gidiş amacının; Toplantı veya iş görüşmesi

 1. Konferans, fuar vs.
 2. Ticari anlaşma imzalamak
 3. Ticari anlaşma için görüşme
 4. Saha araştırması
 5. Satın alınan mal veya hizmetin detaylarını incelemek
 6. İngiltere’deki müşteriye satılan garanti kapsamındaki malın montesi, bakımı, onarımı vb. olması gereklidir.

Bu amaçlar dışında İngiltere’ye giriş yapmak isteyen kişiler, örneğin; bu kişilere yardımcı olacak görevliler, asistanlar, tercümanlar vb. İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türüne iş ziyareti kapsamında başvuru yapabilecektir.

İş ziyareti kapsamında alacağınız bu vize ile;

 • halka açık herhangi bir ticari faaliyet,
 • hizmet vermek,
 • başvuru sırasında bu tip bir faaliyetin teklifi,
 • İngiltere’de maddi bir karşılık alarak çalışmak,
 • İngiltere’de sosyal yardımlardan yararlanmak,
 • iş yeri kiralamak,
 • iş kurmak vs. mümkün değildir.

Bu tip bir amaçla İngiltere’ye gitmek istiyorsanız İngiltere Çalışma Vizeleri başlığı altındaki vize türlerini ve başvuru şartlarını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere’ye yapacağınız kısa süreli iş (business) ziyareti başvurunuzu danışmanlarımızla yapmaya karar verdiğinizde; başvuru işlemleri kısa süre içerisinde başlatılacak ve uzmanlarımızdan başvuru için gerekli evraklar listesini temin edebilirsiniz. İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuru evrakları başvuru sahiplerinin yaşam şartlarına göre değişiklik göstermektedir.

 • Şahsi bilgiler,
 • Banka hesap bilgileri,
 • Maaş bordrosu,
 • Varsa sponsorluk belgesi,
 • Davet mektubu,
 • Başvuru formu gibi belgeleri başvuru dosyasına eklemeniz gereklidir.

Başvuru dosyasında bulunması gereken bireylerin şahsi bilgilerinin yanı sıra maddi bilgileri arasında varsa tapu ve taşınmaz bilgileri, bireyin kendi maddi imkanları yeterli değilse sponsorunun kişisel ve maddi bilgileri, sponsorluğun neleri kapsadığına dair bilgiler (maddi destek, konaklama, ulaşım vs.), sponsorluk mektubu gibi evraklar da yer almalıdır.

Başvuru dosyası başvuruya hazır hale getirildikten sonra uzmanlarımız İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden randevu alır. Türkiye içerisinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa şehirlerinde bulunan İngiltere vizesi başvuru merkezleri başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini (fotoğraf, göz taraması, parmak izi) ve başvuru dosyasını alarak İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderecek ve başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içinde çıkabilecektir; fakat İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nun başvuru yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. İngiltere vizesi başvuru harcına ek bir ücret ödenerek kullanılabilen İngiltere vizesi sonuçlanma süresini kısaltan Öncelikli Servisler bulunmaktadır. İngiltere vizesi başvurusunu hızlandırıcı servislerin kullanmanız başvuru sonucunun kesinlikle olumlu olacağı anlamına gelmemektedir.

Öncelikli Servislerden birini kullansanız da kullanmasanız da vize reddi ile karşılaşabilme ihtimaliniz mevcuttur. Bu servislerden birine örnek olarak Öncelikli Servis (Priority Visa Service) verilebilir. Normal şartlarda yapılan başvurularda 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilecek olan vizenin 5 iş günü gibi bir süre içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilmektedir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi sahibi olarak İngiltere’de en fazla 30 güne kadar eğitim alabilirsiniz. İngiltere’deki eğitim programları, süreleri ve ücretleri, konaklama olanakları vb. konularda İngiltere Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarına danışarak bilgi alabilirsiniz. İngiltere’de eğitim için tıklayınız.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere İş Ziyareti Vizesi ve İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları hususunda hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.