Din Adamları (Görevlileri) Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-06-10 09:24:24

İngiltere’ye çeşitli din mensuplarıyla görüşmek, konferansa katılmak, seminerlerde konuşmacı olmak gibi birçok amaçla başvuruda bulunacak olan din görevlilerinin başvurması gereken vize türüdür.

İngiltere’ye aynı veya farklı din mensupları ile görüşmek, iş görüşmesi yapmak, toplantı veya konferansa katılmak, konuşma yapmak ya da herhangi bir yeri din görevlisi sıfatıyla ziyaret etmek isteyen bireyler 6 aydan kısa süreli ziyaretleri için bu vize türüne başvuruda bulunmalıdır.

İngiltere'ye seyahat edecek olan din görevlileri, İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi kapsamında başvuru yapabilmek için çeşitli başvuru şartlarını sağlaması gereklidir. Bu vizeye sahip bireyler İngiltere’de;

- çalışamaz,

- herhangi bir aktif görevde bulunamaz,

- kısa süreli dahi olsa bir din görevlisinin yerini alamazlar.

İngiltere’ye çalışmak için gitmek isteyen din görevlilerinin İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden birine başvurması gerekecektir.

Detaylı bilgi için İngiltere Çalışma Vizesi sitemizi inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de çalışmak isteyen bireyler için olduğu gibi İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurabileceği farklı vize türleri mevcuttur. İngiltere’de bu vize türüyle 30 günü aşmadığı müddetçe eğitim alabilecek olan din görevlileri uzun süreli eğitimler alabilmek için İngiltere Öğrenci Vizesi türleri arasında kendisine uygun olan vize türüne başvuruda bulunmalıdır.

İngiltere yurt dışı eğitim uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere’de nasıl eğitim alabileceğiniz, eğitim süreleri, ücretleri, konaklama olanakları ve daha birçok konuda bilgi alabilirsiniz. İngiltere’de eğitim konusunda tüm sorularınızın yanıtlarını İngiltere Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçerek öğrenebilir, başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları hususunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla din görevlileri İngiltere vizesi başvurusunda bulunmaya karar veren bireylere uzmanlarımız gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Başvuru evrakları;

  • Başvuru sahibinin şahsi bilgileri,
  • Eğitim ve iş yeri bilgileri,
  • Maaş bordrosu,
  • Banka hesap bilgileri,
  • Konaklama bilgileri,
  • Ulaşım bilgileri vb. örnek verilebilir. Ancak bu belgeler başvuru yapan bireylere göre farklılık gösterecektir.

İngiltere vizesi başvuru için gerekli belgeler titizlikle hazırlandıktan sonra İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvuru formu, gerekli dilekçe, niyet mektubu gibi çeşitli önemli belgelerin de tamamlaması halinde başvuruya hazır gale getirilen başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler, başvuru merkezinden alınan randevu tarihinde görevlilere verilir. Böylece başvuru prosedürleri sonlandırılmış olur. Başvuru değerlendirilmesi ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri, vize türleri ve vize retlerine itirazlar hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurunuzu başlatabilirsiniz. Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

"Din Adamları (Görevlileri) Vizesi " sayfası 952 defa okundu