Din Adamları (Görevlileri) Vizesi

Okunma sayısı: 1899
Güncellenme Tarihi:
Din Adamları (Görevlileri) Vizesi

İngiltere’ye aynı veya farklı din mensupları ile görüşmek, iş görüşmesi yapmak, toplantı veya konferansa katılmak, konuşma yapmak ya da herhangi bir yeri din görevlisi sıfatıyla ziyaret etmek isteyen bireyler 6 aydan kısa süreli ziyaretleri için bu vize türüne başvuruda bulunmalıdır.

İngiltere'ye seyahat edecek olan din görevlileri, İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi kapsamında başvuru yapabilmek için çeşitli başvuru şartlarını sağlaması gereklidir. Bu vizeye sahip bireyler İngiltere’de; çalışamaz, herhangi bir aktif görevde bulunamaz, kısa süreli dahi olsa bir din görevlisinin yerini alamazlar.

İngiltere’ye çalışmak için gitmek isteyen din görevlilerinin İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden birine başvurması gerekecektir.

İngiltere vizesi başvuruları hususunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla din görevlileri İngiltere vizesi başvurusunda bulunmaya karar veren bireylere uzmanlarımız gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Başvuru evrakları;

  • Başvuru sahibinin şahsi bilgileri,
  • Eğitim ve iş yeri bilgileri,
  • Maaş bordrosu,
  • Banka hesap bilgileri,
  • Konaklama bilgileri,
  • Ulaşım bilgileri vb. örnek verilebilir.

İngiltere vizesi başvuru için gerekli belgeler titizlikle hazırlandıktan sonra İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvuru formu, gerekli dilekçe, niyet mektubu gibi çeşitli önemli belgelerin de tamamlaması halinde başvuruya hazır gale getirilen başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler, başvuru merkezinden alınan randevu tarihinde görevlilere verilir.

Böylece başvuru prosedürleri sonlandırılmış olur. Başvuru değerlendirilmesi ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri, vize türleri ve vize retlerine itirazlar hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Din Adamları (Görevlileri) Vizesi başvurusunda bulunmak için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.