İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-03-30 12:44:10

İngiltere yerleşim/evlilik vizesi İngiltere’de sürekli oturuma ya da İngiltere vatandaşlığına sahip olan kişilerin bağımlı aile üyelerinin başvuru yapabildiği İngiltere vizesi kategorisidir.

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Yerleşim Vizesi türleridir. İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak isteyen bireylerin başvuru şartlarını sağlamalı, titizlikle başvuru dosyasını hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvurularını danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin başlatılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan danışmanlık alarak vize sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birkaç tanesi şöyle sıralanabilir;

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olan bireylerin eşlerinin ve çocuklarının başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Bireyler evli olduklarını evlilik cüzdanlarıyla kanıtlayarak ve gerekli diğer evrakları da başvuru dosyasına ekleyerek bu vize türünün sahibi olabilecektir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya vatandaşlık almış olan partnerinin yanına yerleşmek isteyen bireylerin en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını, ilişkilerinin devam ettiğine dair çeşitli kanıtlarını başvuru evrakları arasına koyarak başarılı bir başvuru yapabilecektir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına taşınmak ve daha sonra İngiltere’ye kesin olarak yerleşmek isteyen, nişanlı olduğuna dair bilgi ve belgeleri bulunan bireylerin başvuru yapması gereken vize türüdür.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip şahısların aile üyeleriyle (eş ve çocuklar) birlikte yaşamasını sağlayacak olan vize türüdür.

Diğer İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

İngiltere Yerleşim Vizesi'nin sağladığı avantajlar şöyle örneklendirilebilir;

  • İngiltere’de oturum izninin yanı sıra İngiltere’de kısa süreli de olsa eğitim hakkı da alabilirsiniz.
  • İngiltere’de Yerleşim Vizesi türleriyle eğitim alacak olan bireyler; eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama imkanları, ücretleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirler.
  • İngiltere’ye yerleşim vizesi türleriyle giden bireylerin belirli bir süre çalışma hakkı da olacaktır. İngiltere’de çalışma hakkına bu vize türü dışında nasıl sahip olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız!
  • Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gitmeyi planlayan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirler. Bu zirveye sahip olan bireyler İngiltere’ye gittiğinde en kısa zamanda bir pratisyen doktora (GP) kaydolmalıdır. Bir pratisyen hekime (GP) muayene olmak ücretsizdir.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurunuz reddedilirse vize reddine karşı tam kapsamlı itiraz hakkınız bulunmaktadır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sürenizin dolması halinde İngiltere’den başvuru yaparak uzatabilirsiniz.

Diğer İngiltere vizesi türleri için uzmanlarımız ile irtibata geçebilir, aşağıda listelenmiş sayfaları inceleyerek bilgi edinebilirsiniz."

İngiltere'de eğitim almak birçok insanın hayalini süslemektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerde çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken, kendi içinde kategorileri bulunan İngiltere vizesi türleri için İngiltere Öğrenci Vizesi sayfasından detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri, başvuru koşulları, vize türleri ve gerekli belgeler listesi için İngiltere vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’ye turistik amaçlarla gitmek isteyen bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa bazı türleriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen İngiltere Ziyaretçi Vizesi için detaylı bilgiyi web sitesinden elde edebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta kendi işinin patronu olarak şirket/işletme kurmak isteyen bireyler Ankara Anlaşması Vizesi türlerine başvuruda bulunabilecektir. Bu vize türüyle İngiltere’de kendi işinizi kurup İngiltere’ye yerleşebilirsiniz. İngiltere’de işçi olarak çalışmak yerine kendi işinizi kurarak hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru şartları ve başvuru evraklarının neler olduğunu öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere’ye yatırım yapmak, ortaklık kurmak, çalışmak, girişimci olmak gibi çeşitli amaçlarla gidecek olan bireyler İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkına bilgi veren sayfamıza giderek her türlü sorularının yanıtlarını bulabilecektir. 

"İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu" sayfası 645 defa okundu