İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-03-30 12:43:55

İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türüdür ve kendi içinde de çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türüdür ve kendi içinde de çeşitli türlere ayrılır.

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de;

lisans,

yüksek lisans,

doktora,

lise,

dil okulu,

mesleki kurslar gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyenlerin başvurabileceği, farklı türleri bulunan bir İngiltere vizesi alt türüdür.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler bilgi ve danışmanlık için tıklayınız.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere’de en fazla 6 aya kadar olan mesleki kurslar, dil eğitimleri, spor veya hobi kursları vb. eğitimlere katılabilmek üzere başvurabileceğiniz bir vize türüdür. Her İngiltere vizesinin olduğu gibi bu vize türünün de kendine özgü başvuru şartları bulunmaktadır.

 • Başvuru sahiplerinin 16 yaşında veya üzerinde olmaları,
 • Uygun konaklama imkanlarının bulunması,
 • Birleşik Krallık’a yalnızca eğitim almak amacıyla gidecek olması,
 • Kendi maddi imkanlarının bulunmaması halinde sponsorluk yazısının bulunması,
 • Sponsora dair bilgi ve belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi,
 • Akredite olmuş bir eğitim kurumundan kabul yazısının alınması,
 • Eğitim ücretinin ödenmiş olması veya ödenebileceğine dair maddi yeterlilik kanıtları vb.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi hakkında detaylara ulaşabilmek için İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere’de sadece dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken bir vize türü olup 6 ile 11 ay süreyle 16 yaşından büyük bireyleri kapsayan bir vizedir. Aşağıda bu vize türüne ait çeşitli şartlara örnekler verilmiştir. 

 • İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi’ne mesleki eğitim almak amacıyla başvurulamaz.
 • Sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek İngiltere’de sağlık hizmetlerinden faydalanılabilir.
 • Bu vize ile başvuru sahibinin bağımlıları (eş ve çocukları) bağımlı olarak değil ayrı olarak vize başvurusu yapılabilir.
 • İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde bu vize türü için uzatma başvurusu yapılamaz.
 • Akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı almış olmak gereklidir.
 • İngiltere’de uygun konaklama imkanlarına dair bilgiler başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayan vize türüdür.

 • Başvuru sahibinin eğitim göreceği eğitim kurumundan alınacak olan CAS mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies)da denilen kabul mektubu, başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Çocuğun İngiltere’de uygun konaklama imkanlarına ve seyahat süresinde her türlü ihtiyacının karşılanabileceğini gösteren evraklara sahip olunmalıdır.
 • 16 yaşın altındakiler için İngilizce dil şartını gösteren bir ihtiyaç duyulmazken, 16 yaş üstündekilerin İngilizce dil şartını sağladıklarını başta IELTS olmak üzere; Trinity College London, Cambridge ve Pearson gibi sınavlarla kanıtlayabilmesi gereklidir.
 • Bu vize türü başvurularında ret alan bireyler idari itiraz başvurusunda bulunabilecektir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Çeşitli koşulları bulunan bu vize türüne başvuru yapacak olan bireyler aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gereklidir.

 • En az B1 düzeyinde İngilizce bildiklerini gösteren bir IELTS belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.
 • Başvuru dosyasına konması gereken en önemli belge öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren Confirmation of Acceptance for Studies (CAS)adlı kabul mektubudur.
 • Bu belgeye ek olarak öğrencinin eğitim, yaşam, kalacak yer masraflarının nasıl karşılanacağına dair evraklar da başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Sponsorluk belgesi, maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi vb. belgeleri de eklemeniz gerekmektedir.

İngiltere’de eğitim görmek üzere yukarıda bahsedilen dört kategorideki vizelerden birini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sahibinin gidiş amacı, bulunduğu şartların uygunluğu ve başvuru dosyasında evrakların doğruluğu konusunda vize memuruna sağlayacağı güven ile başvuru olumlu sonuçlanabilecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru türlerinden ret almanız sonucunda vize reddine itiraz hakkınızın olup olmadığını, hangi itiraz yollarını kullanabileceğinizi ve daha fazlasını öğrenebilmek için uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı alanında Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofisleriyle hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Vize Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla yıllardır hizmet veren firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek İngiltere vize başvurunuz ile ilgili her türlü konuda danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin titizlikle yapılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını, başvuru sonucunun büyük oranda olumlu olmasını sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış danışmanlık firmamız yılların bilgi ve tecrübesiyle sizlere profesyonel hizmet verebilecektir.

Diğer İngiltere Vizesi türleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki sitelerden elde edebilirsiniz.

Açıklama Link

İngiltere Vizesi başvuru işlemleri, vize türleri, vize reddine itiraz yolları gibi çeşitli konular için

İngiltere vizesi  

İngiltere’yi kısa süreliğine ziyaret edebileceğiniz, çeşitli türleri bulunan, sınırlı da olsa bazı alt türlerine eğitim hakkı veren vize türleri hakkında bilgi için

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’de oturum izni almak, yerleşmek ve İngiltere’de yeni bir yaşama adım atabilmek için çeşitli şartların nelerin olduğu, hangi hak ve yükümlülüklere sahip olabileceğinizi öğrenmek için

İngiltere Yerleşim Vizesi

Birleşik Krallık’a İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi biriyle evlenerek veya partnerlik kaydı yaptırarak nasıl yerleşebileceğinizi öğrenebilmek için

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü hakkında detaylı bilgi için

Ankara Anlaşması Vizesi

Ankara Antlaşması Vizesi

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak veya ortaklık kurmak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize türleri için

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’de eğitim alma hakkı, eş ve çocuklarını aile birleşimi amacıyla yanlarına alabilme hakkı ve oturum hakkının yanı sıra belirli şartlarının sağlanması halinde sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusunda bulunabilme hakkı veren İngiltere İş Vizesi türleri için

İngiltere İş Vizesi

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 677 defa okundu