İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1033
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

İngiltere’de çalışmak isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Çalışma/İş Vizesi’dir. Bu vize çeşitli kategorilere sahiptir.

Ankara Anlaşması Vizesi

Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi, sektör, sermaye gibi kısıtlamalar bulunmaksızın İngiltere’de kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabildiği bir vizedir. Bu vize türünün başvuru koşullarının neler olduğu, başvuru sırasında hangi evrakların gerekli olabileceğini öğrenebilmek için TIKLAYINIZ!

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi

İngiltere'de yasal çalışma izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 sene çalışan kişilerin bu 1 yılın sonunda Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilmelerini sağlayan vize türüdür.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi

AB üyesi ya da İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarının İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken İngiltere vizesi türü Tier-2 Genel Çalışma Vizesi’dir.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Şirket içi transfer sonucu çalıştığı şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişilerin İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında detaylar için buraya bakınız.

İngiltere’de çalışmak isteyen ve çalışma vizesi için başarılı bir başvuru yaparak sonucu olumlu gelen bireylerin sahip olacağı bir takım hak ve yükümlülükler vardır.

  • Kısa süreli de olsa eğitim alabilir,
  • Aile üyelerini de vize başvurusu yaparak yanına alabilir,
  • 5 yıl vize uzatmalarıyla İngiltere’de yaşamanın sonunda sürekli oturum başvurusu yapabilir,
  • 1 yıl İngiltere’de sürekli oturum hakkı ile bulunarak İngiltere vatandaşlığı başvuru yapabilir.
  • Sağlık hizmetlerinden vize türünün belirlediği sınırlar çerçevesinde faydalanabilir.

İngiltere Çalışma Vizesi türleri nelerdir?, İngiltere’de çalışma izni nasıl alınır?, Birleşik Krallık'ta çalışmak için hangi evrakları hazırlanmalıdır? gibi soruların yanıtları için TIKLAYINIZ!

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış firmamız uzmanlarımızla İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda bulunarak vize başvurusunun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Evrak Listesi

İngiltere’ye yapacağınız ziyaretin kısa süreli olması, İngiltere’de kalıcı olmadığınız ve kendi ülkenize geri döneceğiniz gibi hususlarda gerekli belgeleri başvuru dosyasına eklemelisiniz.

Her başvuru sahibine göre değişiklik gösteren bu vize türünün başvuruları için gerekli belgeler listesinde neler olduğunu öğrenmek ve sayfamızda başka hangi konuların bulunduğunu öğrenmek için buraya bakınız.