İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1064
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, 18 yaş üstündeki yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Krallık’ta kendi işini kurmak üzere başvuru yapabildiği, oldukça avantajlı bir İngiltere Çalışma Vizesi türüdür.

İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar veya herhangi bir işletmeyi devralarak bu vize türüyle kendi işinizin patronu olabilirsiniz. pazarcılık, pastacılık, kafe işletmeciliği, mimarlık, iç mimarlık, aşçılık, dekorasyon – inşaat işleri – müteahhitlik, ses sanatçılığı, öğretmenlik (özel ders), kuaförlük (bay-bayan), güzellik uzmanı, sabit veya mobil (seyyar) oto yıkamacılığı, tekstilcilik, kuyumculuk, bahçıvanlık, iş danışmanlığı, ressam, boyacılık - sıvacılık, internet kafe işletmeciliği, çocuk bakıcılığı ve daha birçok meslek ve sektörde  kendi işinizi kurabilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi türünün başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren bireyler başvuru dosyasında bulundurması gereken belirli belgeler vardır.

  • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru formu
  • Banka hesap bilgileri,
  • Maaş bordrosu,
  • Emeklilik belgesi,
  • Başvuru sahibinin İngiltere’de iş kurabilecek ve bu işten kâr edene dek hayatını idame ettirebilecek miktarda sermaye bilgileri,
  • Başvuru sahibi için zorunlu olmamakla birlikte varsa İngilizce dil bilgisini kanıtlayan belgeler,
  • Başvuru dosyasının en önemli bölümünü içeren Ankara Anlaşması Vizesi iş planı (business plan),
  • İngiltere’de kurmak istediği iş kolunda aldığı eğitimlerin belgeleri (diploma, sertifika vb.),
  • Daha önce bu iş kolunda çalıştığını gösteren belgeler (ustalık belgesi, eski işyerinden alınan referanslar vb.).

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi dosyası tamamlandıktan sonra uzmanlarımız başvuru sahipleri adına başvuru merkezlerinden randevu alacaktır. Başvuru yapılarak, alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyaları değerlendirilebilmesi için teslim edilir. Başvuru sonucu, Türkiye'den yapılan başvurularda 3 ile 12 hafta arasında açıklanabilmektedir. İngiltere'den yapılan başvurularda ise bu süre 6 aya kadar çıkabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olması sebebiyle danışmanlık alınarak başvuru yapılması vize başvurularının olumlu olma ihtimalini artırtabilecektir. Danışmanlık işlemlerinin neler olduğu, vize başvurularında nasıl destek alınabileceğini öğrenmek için tıklayınız.