İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-03-30 12:44:46

Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma hakkını elde edebildiği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, 18 yaş üstündeki yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Krallık’ta kendi işini kurmak üzere başvuru yapabildiği, oldukça avantajlı bir İngiltere Çalışma Vizesi türüdür.

İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar veya herhangi bir işletmeyi devralarak bu vize türüyle kendi işinizin patronu olabilirsiniz. pazarcılık, pastacılık, kafe işletmeciliği, mimarlık, iç mimarlık, aşçılık, dekorasyon – inşaat işleri – müteahhitlik, ses sanatçılığı, öğretmenlik (özel ders), kuaförlük (bay-bayan), güzellik uzmanı, sabit veya mobil (seyyar) oto yıkamacılığı, tekstilcilik, kuyumculuk, bahçıvanlık, iş danışmanlığı, ressam, boyacılık - sıvacılık, internet kafe işletmeciliği, çocuk bakıcılığı ve daha birçok meslek ve sektörde  kendi işinizi kurabilirsiniz.

Bu vize türünün başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren bireyler başvuru dosyasında bulundurması gereken belirli belgeler vardır.

 • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru formu
 • Banka hesap bilgileri,
 • Maaş bordrosu,
 • Emeklilik belgesi,
 • Başvuru sahibinin İngiltere’de iş kurabilecek ve bu işten kâr edene dek hayatını idame ettirebilecek miktarda sermaye bilgileri,
 • Başvuru sahibi için zorunlu olmamakla birlikte varsa İngilizce dil bilgisini kanıtlayan belgeler,
 • Başvuru dosyasının en önemli bölümünü içeren Ankara Anlaşması Vizesi iş planı (business plan),
 • İngiltere’de kurmak istediği iş kolunda aldığı eğitimlerin belgeleri (diploma, sertifika vb.),
 • Daha önce bu iş kolunda çalıştığını gösteren belgeler (ustalık belgesi, eski işyerinden alınan referanslar vb.).

Başvuru dosyası tamamlandıktan sonra uzmanlarımız başvuru sahipleri adına başvuru merkezlerinden randevu alacaktır. Başvuru yapılarak, alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyaları değerlendirilebilmesi için teslim edilir. Başvuru sonucu, Türkiye'den yapılan başvurularda 3 ile 12 hafta arasında açıklanabilmektedir. İngiltere'den yapılan başvurularda ise bu süre 6 aya kadar çıkabilmektedir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında bilgi ve danışmanlık alabilmek için buraya tıklayınız.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olması sebebiyle danışmanlık alınarak başvuru yapılması vize başvurularının olumlu olma ihtimalini artırtabilecektir. Danışmanlık işlemlerinin neler olduğu, vize başvurularında nasıl destek alınabileceğini öğrenmek için tıklayınız.

 • Ankara Antlaşması Vizesitürüne başvurup vize alan bireyler öncelikle 1 yıllık vize verilebilir; 1, 2 yıllık veya 3 yıllık verilebilen vize uzatma başvurularıyla uzatılabilecektir.
 • Bu vize türüne sahip bireylerin eş ve 21 yaşından küçük çocukları da bağımlı başvurusu yaparak Birleşik Krallık’ta aile birlikteliğini sağlayabilecektir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuru şartları ve başvuru işlemleri hakkında firmamızın uzman danışmanlarından bilgilendirme alabileceksiniz. Diğer vize türleriyle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki kısa açıklamalarda ve sitelerimizde bulabilirsiniz.

İngiltere’de çalışmak, ortaklık kurmak, girişimci olmak veya yatırım yapmak gibi amaçlarınız varsa İngiltere Çalışma Vizesi sayfamızı ziyaret ederek vize türleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Genel Çalışma Vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesi, İngiltere Girişimci Vizesi türleri ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin ihtiyacı olabilecek her türlü bilgiyi edinebileceği İngiltere’de eğitim uzmanları eğitim programları, eğitim süreleri ve ücretleri gibi konularda başvuru sahiplerine detaylı bir açıklama yapabilmektedir.

İngiltere’ye turistik ziyaret yapmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi için sitemizi ziyaret ediniz.

İngiltere’ye seyahat etmek, turistik veya kültürel gezi düzenlemek gibi çeşitli amaçlarla İngiltere’de bulunmak için buraya bakınız.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireylerin eşi, nişanlısı, partneri, çocukları, diğer aile büyükleri, ebeveynleri gibi aile üyelerini İngiltere’de yaşamak üzere yanına alabilmek için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvurabilirsiniz.

Bu vize türünün başvuru şartları, başvuru prosedürleri ve vize reddi alındığı takdirde nasıl bir yol izlenebileceğini sitemizden öğrenebilirsiniz.  

İngiltere’de eğitim konusunda detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartlarını öğrenmek için tıklayınız!

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu" sayfası 600 defa okundu