AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1032
Güncellenme Tarihi:
AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan eş ve çocuklarının da İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de yaşayan kişilerin; Eşleri, Partnerleri, Nişanlıları, Çocukları, Ebeveynleri Bağımlı diğer akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilecektir.

AB vatandaşlarının eşleri, partneri ve çocukları için bu vize türüyle ile çalışma hakkı bulunur. İngiltere’ye bu vize türüyle giden akraba ve aile üyeleri sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilecek ve vize süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yaparak vizesini uzatabilecektir.

İngiltere AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri, Birleşik Krallık’ta bu vize türünün uzatma başvurularıyla birlikte toplamda 5 yıl bulunmaları sonucunda sürekli oturum başvurusu yapabilecektir. İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunan kişiler en az 1 yıl sonra gerekli şartların sağlanması halinde İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuru dosyası titizlikle hazırlanarak gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir.

Ancak başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için gerekli bazı şartları sağlıyor olmanız oldukça önemlidir. Başvur şartlarını sağlayamıyor olmamız başvuru dosyasında gerekli ve başvuru için yeterli bilgi veya belgenin bulunmaması halinde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler tüm sorularının yanıtlarını ve vize başvuru işlemlerinin neler olabileceğini firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlayarak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilir, başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürleri ve türleri hususunda profesyonel danışmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu olumlu etkileyebilecektir.