AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-03-30 12:44:21

İngiltere’ye yerleşmiş olan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan ailelerinin de İngiltere’ye yerleşebileceği bir vize türüdür.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan eş ve çocuklarının da İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de yaşayan kişilerin;

 Eşleri,

Partnerleri,

Nişanlıları,

Çocukları,

Ebeveynleri

Bağımlı diğer akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilecektir.

AB vatandaşlarının eşleri, partneri ve çocukları için bu vize türüyle ile çalışma hakkı bulunur. İngiltere’ye bu vize türüyle giden akraba ve aile üyeleri sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilecek ve vize süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yaparak vizesini uzatabilecektir. İngiltere AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri, Birleşik Krallık’ta bu vize türünün uzatma başvurularıyla birlikte toplamda 5 yıl bulunmaları sonucunda sürekli oturum başvurusu yapabilecektir. İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunan kişiler en az 1 yıl sonra gerekli şartların sağlanması halinde İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir. Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuru dosyası titizlikle hazırlanarak gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir. Ancak başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için gerekli bazı şartları sağlıyor olmanız oldukça önemlidir. Başvur şartlarını sağlayamıyor olmamız başvuru dosyasında gerekli ve başvuru için yeterli bilgi veya belgenin bulunmaması halinde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde vize reddine itiraz edebilir, hangi itiraz yollarını kullanabileceğinizi BURADAN öğrenebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler tüm sorularının yanıtlarını ve vize başvuru işlemlerinin neler olabileceğini firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere'ye yerleşmek ve İngiltere’de yaşamak için size uygun olan İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birine danışmanlarımızla birlikte karar vererek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan, Birleşik Krallık vatandaşı olan, İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip İngiltere’de bulunan bireylerin aile bireyleriyle yaşamasına olanak veren bir vize türüdür. İngiltere’ye yerleşebilmek için buraya bakınız.

İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlayarak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilir, başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürleri ve türleri hususunda profesyonel danışmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu olumlu etkileyebilecektir. İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen herkes İngiltere eğitim uzmanlarıyla irtibata geçerek eğitim programları, süreleri, ücretleri, konaklama olanakları ve ücretleri gibi çeşitli konular hakkında detaylı bilgi alabileceklerdir. İngiltere’de eğitim için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de kısa süreli veya uzun süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü olup çeşitli kategorilere sahiptir. İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi türlerine ayrılan İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de eğitim alma konusunda sitemizi inceleyerek tüm sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru işlemleri, vize türlerinin başvuru şartları ve daha birçok bilgi için TIKLAYINIZ! 

İngiltere’ye turistik amaçlarla gidecek olan bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa çeşitli kategorileriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. 

“İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemleri nelerdir?”, “İngiltere Turist Vizesi başvuru şartları nereden öğrenilebilir?”, “Vize retlerine itiraz edebilir miyiz?” gibi birçok sorunun yanıtını almak için tıklayınız.

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvuru yapabileceği İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden biridir. Yüksek standartlarda başvuru şartlarının bulunmadığı bu vize türü ile İngiltere’de kendi işinizi kurmak için hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru şartlarının neler olabileceği gibi konularda bilgi alabilmek için tıklayınız.

İngiltere’de;

Çalışmak,

Yatırım yapmak,

İş Kurmak,

Ortaklık kurmak,

Şirket açmak,

Girişimci olmak gibi amaçlarınız varsa İngiltere Çalışma Vizesi sayfamızı inceleyiniz.

İngiltere’de çalışma izni ile uzun süreli veya kısa süreli olarak bir iş verene bağlı olarak veya kendi işini kurarak çalışmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere İş Vizesi’dir. Çalışma izni alarak İngiltere’de yaşayabileceğiniz bu vize türünün başvuru şartları diğer türlere göre farklıdır. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre de farklılık gösterecek olan İngiltere Çalışma Vizesi türlerinin başvuru dosyasında bulunması gereken evraklar için buraya tıklayınız. 

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu" sayfası 607 defa okundu